۸۰۰ میلیون ریال اعتبار آموزش صنایع دستی شهرستان تفرش

خرداد 16, 1401
264 بازدید

رئیس اداره میراث فرهنگی خبرداد؛ ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار آموزش صنایع دستی شهرستان تفرش   اراک–پایگاه خبری چشم براه: رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تفرش از اختصاص ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار آموزش رشته های مختلف صنایع دستی در سال ۱۴۰۱ خبر داد. به‌گزارش‌ پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط‌عمومی […]

رئیس اداره میراث فرهنگی خبرداد؛

۸۰۰ میلیون ریال اعتبار آموزش صنایع دستی شهرستان تفرش

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تفرش از اختصاص ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار آموزش رشته های مختلف صنایع دستی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به‌گزارش‌ پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، مریم کریم‌زاده، با اشاره به اینکه اولین دوره آموزش با عنوان بازاریابی و فروش برگزار شد اظهار کرد: اولین کارگاه آموزشی در سال ۱۴۰۱ با عنوان “بازار یابی آنلاین و آفلاین” به مدت ۳ ساعت برای تعداد ۱۵ هنرمند صنایع‌دستی برگزار شد و آموزش چند رشته مختلف در برنامه‌های آموزشی سال جاری در نظر گرفته شده است که به زودی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تفرش با اشاره به اینکه تمامی دوره های آموزشی برای هنرجویان صنایع دستی به صورت رایگان برگزار می شود افزود: اعتبار اختصاص داده شده برای آموزش عمومی صنایع‌دستی در شهرستان برای سال جاری مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال پیش‌بینی شده است.

کریم زاده با تاکید بر اینکه دوره آموزش طراحی سنتی بمدت ۶ ساعت برای تعداد ۱۶ نفر از هنرمندان صنایع دستی در رشته های مختلف از جمله مس چکشی و قلمزنی برگزار شد بیان کرد: هدف از آموزش طراحی سنتی آموزش اصولی نقوش سنتی است تا هنرجویان با شناخت و آگاهی کافی از پایه‌های سنتی نقوش و حفظ سنت‌مداری در تولیدات صنایع‌دستی مد نظر داشته باشند.

وی اضافه کرد: این اعتبار برای آموزش در رشته‎‌ تفرشی‌دوزی، طراحی‌سنتی و بازاریابی و فروش در نظر گرفته شده است که اولین دوره آن با عنوان طراحی سنتی برگزار و سایر کلاسها برنامه‌ریزی و به زودی برگزار خواهند شد.