۸۷۰ مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در اراک انجام شد

۸۷۰ مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در اراک انجام شد
تیر 5, 1401
114 بازدید

در سه ماه نخست سال جاری، ۸۷۰ مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در اراک انجام شد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک، ضمن بیان اینکه ۸۷۰ مورد عملیات اطفاء حریق و امداد نجات در سه ماه نخست سال جاری انجام شد، گفت: از مجموعه […]

در سه ماه نخست سال جاری،

۸۷۰ مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در اراک انجام شد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک، ضمن بیان اینکه ۸۷۰ مورد عملیات اطفاء حریق و امداد نجات در سه ماه نخست سال جاری انجام شد، گفت: از مجموعه عملیات آتش‌نشانان در بازه زمانی ذکر شده، ۳۲۶ مورد مربوط به عملیات خاموش سازی آتش و ۵۴۴ مورد آن در زمینه امدا ونجات بوده است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک محسن فضلی تصریح کرد: در تمامی این عملیات، نیروی های عملیات سازمانی آتش نشانان اراک با حضور به موقع در محل حادثه،  اقدام به امدادرسانی کرده‌اند.

وی از کاهش ۱۵درصدی آتش سوزی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: از مجموع ۳۲۶ مورد آتش سوزی رخ داده در شهرستان اراک بیشترین موارد مربوط به فضای سبز، باغ و مراتع با ۱۱۰ مورد، ۶۸ مورد نیز مربوط به منازل مسکونی، تجاری، اداری، کارگاه و انبار و تعداد ۳۸ مورد مربوط به خودرو و وسائط نقلیه، ۱۲ مورد مربوط به سیلندر گاز و مخازن سوخت و بقیه نیز سایر موارد از قبیل ضایعات و محوطه باز است.

فضلی خاطرنشان کرد: در مدت بازه زمانی سه ماه نخست امسال بالغ بر ۵۴۴ مورد عملیات امداد و نجات و نیز ۲۵۰ مورد خدمات ایمنی انجام شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۱۹۸ مورد زنده گیری و رهاسازی حیوانات خطرناک و آزار دهنده، ۱۰۳ مورد امداد آسانسور، ۵۵ مورد سوانح خودرویی، ۲۷ مورد گیرکردن انگشتر و اعضای بدن، ۲۲ مورد نشت گاز و مایعات سوختنی از خودرو،۷ مورد انفجار، یک مورد مسمومیت با گاز مونواکسید کربن و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است. خدمات ایمنی نیز شامل استقرار خودرو در اماکن مختلف جهت تأمین ایمنی می باشد.

وی با بیان اینکه شاهد افزایش۱۰ درصدی حوادث سه ماهه ابتدایی سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل می باشیم، اظهار داشت: در این عملیات ها ۶۰۳ نفر از شهروندان نجات یافتند و ۹۷ نفر که عمدتا مربوط به سوانح خودرویی می باشد مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند. متاسفانه این حوادث منجر به فوت ۱۳ نفر از هموطنان گرامی شده است.

سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری اراک تصریح کرد: با توجه به کم رنگ شدن بیماری کرونا و خارج شدن شهر اراک از محدوه خطر، برنامه های آموزشی این سازمان به صورت حضوری آغاز خواهد شد و در یک برنامه ریزی مدون آموزش شهروندی و کارکنان ادارات که درخواست برگزاری آموزش داشته باشند از سر گرفته خواهد شد. همچنین مدرسه همیار آتش نشان نیز که طی مدت بیش از دو سال به علت شیوع ویروس کرونا از حضور نونهالان محروم بود، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد تا کودکان و نونهالان عزیز با حضور در این مدرسه، در فضایی شاد و مفرح با اصول ایمنی آشنا شوند.

فضلی خاطرنشان کرد: در این مدت توسط کارشناسان اداره پیشگیری سازمان ۳۰۸ مورد بازدید پیشگیرانه از مراکز مختلف و مجتمع های مسکونی به عمل آمد و نیز پس از بازدیدهای ایمنی از چندین مجتمع مسکونی و تست موارد ایمنی، برای آنها تأییدیه ایمنی صادر گردید.