۸ سال دفاع مقدس مظهر صفات با ارزش ملت و عزت و سرفرازی نظام

شهریور 23, 1401
93 بازدید

مدیرکل حفظ آثار استان مرکزی: ۸ سال دفاع مقدس مظهر صفات با ارزش ملت و عزت و سرفرازی نظام   اراک–پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: هشت سال دفاع مقدس صفات ارزشمندی است که ملت ایران را در تاریخ ماندگار کرد و موجب عزت و […]

مدیرکل حفظ آثار استان مرکزی:

۸ سال دفاع مقدس مظهر صفات با ارزش ملت و عزت و سرفرازی نظام

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: هشت سال دفاع مقدس صفات ارزشمندی است که ملت ایران را در تاریخ ماندگار کرد و موجب عزت و سرافرازی شد.

به گزارش‌ خبرنگار پایگاه خبری چشم راه سرهنگ غلامرضا کریمی در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی، با موضوع برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: در همین راستا باید در تبیین مفاهیم دفاع مقدس به موضوع های مکتب انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت نیز توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه های چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس در سال جاری با شعار «ما مقاوم هستیم» در استان مرکزی برگزار خواهد شد؛ افزود: ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت با ۲۵ کمیته و ۱۶ کارگروه تخصصی هدایت اجرای برنامه‌ها را برعهده خواهد داشت و تمامی دستگاه های اجرایی در این ستاد مسئولیت دارند.

کریمی با تشریح مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس در سالجاری بیان کرد: استماع بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت در ۳۰ شهریور ماه با حضور ایشان، رژه نیروهای مسلح، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس با ۳ محور مکانی موزه دفاع مقدس، پیاده راه امیرکبیر و سایر شهرستان های استان، اجرای برنامه های فرهنگی و یادواره های شهدا، همایش های استانی، تجلیل از سربازان، نشست های روایتگری عملیات ها، رونمایی از کتاب و اجرای گروه های سرود ، نمایش و تئاتر از جمله مهمترین برنامه ها در هفته دفاع مقدس سالجاری است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: با توجه به بازگشایی مدارس ، دانشگاه ها و حوزه های علمیه برنامه های ویژه ای در این مراکز مهم تدارک دیده شده که از زنگ مقاومت و یادواره های دانش آموزی تا محافل جهاد تبیین و همایش های علمی برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس در روز ۳۱ شهریور برگزاری رژه نیروهای مسلح است که در کنار این برنامه رژه خودرویی و موتوری و اجرای سرود بسیجیان برگزار خواهد شد.

وی مهمترین محور در اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس را محتوا و همان تحقق جهاد تبیین عنوان کرد و گفت: نسل جوان و جدید جامعه باید با حماسه ها و افتخارات دفاع مقدس آشنا شوند، لذا جهاد تبیین با استفاده از روش های خلاقانه و ابتکارانه باید مد نظر باشد.

وی خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ ولایتمداری، مقاومت، ایثار و ازخودگذشتگی، ما می توانیم و خودباوری مهمترین رویکردهای برنامه های هفته دفاع مقدس است.