۹هزار هنرمند صنایع دستی استان مرکزی در ۱۱۰رشته فعالند

خرداد 21, 1401
151 بازدید

معاون صنایع دستی مرکزی خبر داد؛ ۹هزار هنرمند صنایع دستی استان مرکزی در ۱۱۰رشته فعالند   اراک–پایگاه خبری چشم براه: معاون صنایع دستی استان مرکزی از فعالیت ۹ هزار هنرمند صنایع دستی استان مرکزی در ۱۱۰ رشته خبر داد و گفت: ۲ هزار نفر از این هنرمندان از خدمات بیمه بهره مند هستند. و ۱۴ […]

معاون صنایع دستی مرکزی خبر داد؛

۹هزار هنرمند صنایع دستی استان مرکزی در ۱۱۰رشته فعالند

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
معاون صنایع دستی استان مرکزی از فعالیت ۹ هزار هنرمند صنایع دستی استان مرکزی در ۱۱۰ رشته خبر داد و گفت: ۲ هزار نفر از این هنرمندان از خدمات بیمه بهره مند هستند. و ۱۴ بازارچه دائمی صنایع دستی برای عرضه محصولات هنرمندان دراین استان وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، قاسم کاظمی اظهار کرد:
۳۵۰ نفر از هنرمندان صنایع‌دستی استان زیر پوشش خدمات بیمه عشایری روستایی و بقیه از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۷ ویژه برنامه در هفته صنایع‌دستی در استان مرکزی تدارک دیده شده است افزود: برپایی جمعه بازار در خیابان حصار اراک، افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی در بازارچه سرای نوذری اراک، نشست صمیمی هنرمندان صنایع‌دستی خمین با نماینده مجلس و فرماندار، افتتاح دو نمایشگاه دائمی در خانه قنبری و نگارخانه استاد واشقانی اراک، افتتاح یک نمایشگاه توسط بخش خصوصی در نگارخانه سرو اراک از برنامه‌های هفته صنایع‌دستی در این استان است.

به گفته معاون صنایع دستی استان مرکزی، ۳۴۸ رشته هنرهای سنتی و صنایع‌دستی در کشور وجود دارد، که از این تعداد ۱۱۰ رشته در استان مرکزی فعال است.