۹۶۹۶ بازرسی و نمونه برداری در سطح بازار استان مرکزی انجام شد

اردیبهشت 1, 1401
94 بازدید

در اجرای طرح هماهنگ استاندارد، ۹۶۹۶ بازرسی و نمونه برداری در سطح بازار استان مرکزی انجام شد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: مسئول طرح طاها استان مرکزی از اجرای بیش از ۹ هزارو ۶۹۶ بازرسی و نمونه برداری از اصناف و بازار استان مرکزی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری چشم راه، عبدالحمید عزیزی […]

در اجرای طرح هماهنگ استاندارد،

۹۶۹۶ بازرسی و نمونه برداری در سطح بازار استان مرکزی انجام شد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
مسئول طرح طاها استان مرکزی از اجرای بیش از ۹ هزارو ۶۹۶ بازرسی و نمونه برداری از اصناف و بازار استان مرکزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشم راه، عبدالحمید عزیزی اظهار کرد: همچنین سال گذشته در اجرای این طرح بازرسی ۳۱۹ مورد نمونه برداری نیز در قالب طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) از سطح بازار عرضه این استان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه نظارت‌های استاندارد در حوزه‌های تولید و بازار موجب ارتقای کیفیت فرآورده‌ها شده و به سود تولید داخلی است، افزود: در قالب طرح طاها از تمامی واحدهای صنفی عرضه کننده مواد غذایی، کشاورزی، مصالح ساختمان و معدن، صنایع الکترونیک، نساجی و چرم، مکانیک و همچنین واحد های ارائه دهنده خدمات، مشمول مقررات استاندارد اجباری، بازرسی شدند.

وی خاطر نشان کرد: جهت نظارت بر کیفیت فرآورده ها و خدمات، اداره کل استاندارد استان ها بر اساس وظایف تعریف شده، علاوه بر نمونه برداری، نظارت و بازرسی از واحدها و خدمات تحت پوشش بر تولیدات عرضه شده از سایر استان‌ها در سطح بازار استان تحت پوشش خود نیز نظارت می کنند.

مسئول طرح طاها استان مرکزی، با تاکید بر اینکه یکی از اهداف طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) در راستای تامین ایمنی و سلامت جامعه، اعتمادسازی و توجه عموم به علامت استاندارد ایران و جلوگیری از خرید و عرضه کالاهای بدون علامت استاندارد و با کیفیت پایین اجرا می‌شود، گفت: مردم می توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی شماره پروانه استاندارد درج شده بر روی کالاها و فرآورده ها به سامانه پیامک ۱۰۰۰۱۵۱۷ از زمان اعتبار پروانه استاندارد و سایر مشخصات کالا مطلع شوند.