مشاور وزیربهداشت اعلام کرد: مقابله با بیماری کووید ۱۹ براساس ویژه گی هرمنقطه در دستور کار قرار گیرد

مشاور وزیربهداشت اعلام کرد: مقابله با بیماری کووید ۱۹ براساس ویژه گی هرمنقطه در دستور کار قرار گیرد
شهریور 31, 1400
147 بازدید

  اراک–مشاور وزیربهداشت گفت: بیماری کووید۱۹ همچنان ادامه دارد وباید نسبت به شرایط و ویژه گی هراستان وشهرستان به مقابله با آن پرداخت. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه دکتر حمید سوری در جریان سفر خود به اراک، هدف سفر تیم واکنش سریع اپیدمیولوژِی به استان هارا، بررسی و کاهش مشکلات ناشی ازاین ییماری […]

 

اراک–مشاور وزیربهداشت گفت: بیماری کووید۱۹ همچنان ادامه دارد وباید نسبت به شرایط و ویژه گی هراستان وشهرستان به مقابله با آن پرداخت.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه دکتر حمید سوری در جریان سفر خود به اراک، هدف سفر تیم واکنش سریع اپیدمیولوژِی به استان هارا، بررسی و کاهش مشکلات ناشی ازاین ییماری عنوان کرد و افزود: این تیم شرایط هر استان را جداگانه سنجیده و نحوه ی مدیریت را پیشنهاد می دهد.زیرا این بیماری همچنان ادامه دارد و باید نسبت به شرایط و ویژگی های هر استان و شهری به مقابله ی با آن پرداخت.

مشاور وزیر بهداشت گفت : تیم واکشن سریع اپیدمیولوژی با ورود به استان ها، به جهت کاهش مشکلات ناشی از این بیماری است. علی رغم تلاش های بسیار زیادی که در جهت مقابله با این بیماری صورت گرفته اما همچنان درگیر مشکلات ناشی از شیوع این بیماری هستیم.

وی تاکید کرد : البته با سرعت گرفتن واکسیناسیون و پوشش خوب آن در جامعه و استان ها، امیدواریم روند رو به جلوی این بیماری در کشور گرفته شود اما نباید فراموش کرد که واکسیناسیون به تنهایی کافی نیست و باید مسائل دیگر از جمله رعایت پروتکل های بهداشتی را همچنان جدی گرفت.

دکتر سوری خاطر نشان کرد : تجربیات موفقی که در استان هایی چون سیستان و بلوچستان، و دانشگاه هایی نظیر خراسان رضوی، کاشان،آذربایجان غربی داشته ایم نشان می هد اگر یک رویکرد علمی تری به این موضوع داشته باشیم و با توجه به شرایط هر استان، این بیماری را مدیریت کنیم بسیار موفق تر خواهیم بود ضمن اینکه مشارکت بین بخشی در کنترل این موضوع بسیار مهم و موثر است.

وی با اشاره به طرح شهید سلیمانی بیان کرد: این طرح با رویکرد متناسب با شرایط زمانی اخیر و آخرین وضعیت این اپیدمی تجدید نظر شده و به زودی ابلاغ خواهد شد.

رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی و تیم واکنش سریع کووید ۱۹ وزارت بهداشت گفت : استان مرکزی به دلیل صنعتی بودن و دارا بودن ویژگی های خاص و تنوع جمعیتی به دلیل مهاجرت های زیاد در ادوار گذشته،شرایط خاصی نسبت به سایر استان ها دارد و همین امر مدیریت این بیماری را نسبت به استان هایی که بافت جمعیتی همگن تری دارند پیچیده تر کرده است.