آبان 26, 1401
211 بازدید

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی؛ انجمن فرهنگی و ادبی فراهان کار خود را آغاز کرد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی نخستین نشست انجمن فرهنگی و ادبی فراهان با عنوان «پنجشنبه های آخر هر ماه» با حضور شاعران، نویسندگان فرهیختگان و علاقمندان به فرهنگ و ادب در دانشگاه […]

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی؛

انجمن فرهنگی و ادبی فراهان کار خود را آغاز کرد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی نخستین نشست انجمن فرهنگی و ادبی فراهان با عنوان «پنجشنبه های آخر هر ماه» با حضور شاعران، نویسندگان فرهیختگان و علاقمندان به فرهنگ و ادب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان کار خود را آغاز کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم‌براه در این نشست فرهنگی و ادبی که قرار است پنجشنبه های آخر هر ماه برگزار شود؛ مدیر رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان ضمن بیان چگونگی شکل گرفتن و طراحی این انجمن فرهنگی و ادبی گفت: امیدواریم این انجمن فرهنگی و ادبی و دورهمی که با تلاش و همت جمعی از شاعران؛ نویسندگان و علاقمندان به فرهنگ این منطقه که خاستگاه بسیاری از ادبا؛ فرهیختگان؛ شاعران و نویسندگان است به طور مستمر ادامه پیدا کند.
مجتبی قنبری اظهار کرد: جای این انجمن فرهنگی و ادبی در این منطقه هنرپرور خالی بود. امیدواریم این نشست صمیمی ادبی و فرهنگی با حضور گسترده شاعران، نویسندگان و اهل قلم و علاقمندان هر ماه قوی تر از ماه گذشته آثار فاخر در این انجمن توسط نوجوانان جوانان و پیشکسوتان شعر و ادب ارائه شود.
براساس این گزارش، در ادامه ابوالفضل حکمت، یکی از نویسندگان این منطقه پیرامون روند تالیف کتاب «مفاخر و مشاهیر فراهان»، همچنین حسین هاشمی مشهد کوبه ای در مورد تالیف کتاب «تاریخ فراهان» مطالبی بیان داشتند همچنین علی محمودی مجد فراهانی فراهانی یکی از نویسندگان و شاعران اراک در مورد کتاب «آذر نامه» سخنرانی کرد.
در این نشست انجمن فرهنگی و ادبی فراهان، شاعران و نویسندگانی چون، فاطمه یزدان پور، زهرا خسروانی، معصومه غنجی، صدیقه جعفری ندر آبادی، فاطمه شهریاری، حسین وزینی، هادی فاضلی و طاهر ماستری آخرین آثار خود را در حوزه شعر و مقاله خواندند.
در این نشست فرهنگی و ادبی شیخ علی واشقانی سخنرانی نیز سخنرانی کرد.
گفتنی است، انجمن فرهنگی وادبی فراهان با همکاری و مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان، انجمن هوای تازه فراهان، انجمن تلاشگران فراهان سرافراز و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فراهان برگزار شد.