افزایش صدور پروانه‌های ساختمانی در اراک

افزایش صدور پروانه‌های ساختمانی در اراک
آبان 24, 1402
24 بازدید

معاون شهرسازی شهرداری اراک خبر داد؛ افزایش صدور پروانه‌های ساختمانی در اراک   اراک –پایگاه خبری چشم براه: معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک از افزایش ۲۸ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در اراک خبر داد و گفت: این میزان افزایش در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اتفاق افتاده است. به […]

معاون شهرسازی شهرداری اراک خبر داد؛

افزایش صدور پروانه‌های ساختمانی در اراک

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک از افزایش ۲۸ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در اراک خبر داد و گفت: این میزان افزایش در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرگزاری چشم براه،به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، محمد جعفرپور با اشاره به استفاده از تمامی پتانسیل های قانونی برای افزایش صدور پروانه های ساختمانی افزود: در نیمه نخست سال جاری ۲۸۴ پروانه ساختمانی توسط مناطق پنجگانه و بافت تاریخی شهرداری اراک صادر شده که باتوجه به آن که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۲۲۳ مورد بوده باید گفت که صدور پروانه های ساختمانی در این مدت بازه زمانی ۲۸ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی اظهار کرد: افزایش ۲۸ درصدی آمار صدور پروانه ها نشان دهنده آن است که شهرداری اراک تا حد مطلوبی طبق نقشه راه تدوین شده خود در حوزه شهرسازی و معماری در حال فعالیت میباشد و امید می‌رود این مسیر تا پایان سال ۱۴۰۲ سبب رشد قابل توجه آمارهای مذکور شود.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک در پایان تاکید کرد: اطمینان از ساخت و ساز قانونی و براساس مشخصات فنی و شهرسازی برابر با آیین نامه ها و ضوابط طرح جامع شهر، صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز به واسطه استفاده از تجارب فنی و مهندسی در هنگام طراحی، نظارت و بهره مندی از تسهیلات بانکی از مهمترین مزایای اخذ پروانه است.