۴۵درصدافراداستان مرکزی نوبت دوم واکسن کرونا دریافت کرده‌اند/یاد بگیرم باکرونا زندگی کنیم

۴۵درصدافراداستان مرکزی نوبت دوم واکسن کرونا دریافت کرده‌اند/یاد بگیرم باکرونا زندگی کنیم
آبان 3, 1400
86 بازدید

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک: ۴۵درصدافراداستان مرکزی نوبت دوم واکسن کرونا دریافت کرده‌اند/یاد بگیرم باکرونا زندگی کنیم اراک–رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۴۵درصد افراد استان مرکزی نوبت دوم واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند که این آمار مورد انتظار وقابل قبول نیست. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان اظهار کرد: […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک:
۴۵درصدافراداستان مرکزی نوبت دوم واکسن کرونا دریافت کرده‌اند/یاد بگیرم باکرونا زندگی کنیم

اراک–رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۴۵درصد افراد استان مرکزی نوبت دوم واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند که این آمار مورد انتظار وقابل قبول نیست.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان اظهار کرد: استان مرکزی جزو استان های پیشرو در تزریق واکسیناسیون است، اما افرادی که ۲نوبت واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند، تنها حدود ۴۵ درصد است و این آمار مورد انتظار و قابل قبولی نیست.
وی افزود: براساس آمارهای موجود در کل کشور، عارضه جدی به دنبال تزریق واکسن وجود نداشته و تجربه این چند ماه که سرعت واکسیناسیون بهتر شده است نشان می دهد که زدن واکسن میزان مرگ و میر و بستری را کاهش می دهد و تجربه پیک پنجم استان مرکزی هم این موضوع را ثابت کرده است که زدن واکسن زنجیره انتقال را قطع نمی کند، اما در کاهش میزان بستری و مرگ و میر افراد نقش بسزایی دارد؛ لذا دلیلی برای درنگ در خصوص زدن واکسن وجود ندارد.

با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها انتقال ویروس بیشتر می‌شود

دکتر جمالیان با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها خاطرنشان کرد: سنین ۱۲ تا ۱۸ سال برای ما اهمیت بسیار زیادی دارند و با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها سرعت انتقال ویروس بسیار بیشتر می شود؛ لذا اگر با این عادی انگاری جلو برویم با بحران جدی رو به رو می شویم.

وی گفت: از مردم خواهش می کنیم اطلاعات خود را از مراجع علمی بگیرند و استنادی به خبرهای کذب و صحبت هایی که هیچگونه پایه و اساس علمی ندارند، نداشته باشند و در تصمیم بزرگ خود برای زدن واکسن و سلامتی خود و خانوادیشان مردد نشوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان اظهار داشت: از همان روزهای ابتدایی این شعار را دادیم که باید یاد بگیریم با کرونا زندگی بکنیم و کرونا قرار نیست به این زودی از زندگی ما رخت ببندد؛ لذا امید داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن واکسن بتوانیم هر چه سریعتر به روند عادی زندگی برگردیم