تشکیل مرکز پژوهش و تحقیق کارآمد در دستور کار شورای ششم/ سهم اراک از عوارض آلایندگی ناچیز است

تشکیل مرکز پژوهش و تحقیق کارآمد در دستور کار شورای ششم/ سهم اراک از عوارض آلایندگی ناچیز است
آذر 23, 1400
179 بازدید

رئیس شورای اسلامی شهر اراک: تشکیل مرکز پژوهش و تحقیق کارآمد در دستور کار شورای ششم/ سهم اراک از عوارض آلایندگی ناچیز است اراک– رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: تدوین سند تحول در موضوع های مختلف شهری از برنامه ها و شعارهای شورای ششم است. این روند نیازمند مرکز پژوهش‌های کارآمد می باشد، و […]

رئیس شورای اسلامی شهر اراک:

تشکیل مرکز پژوهش و تحقیق کارآمد در دستور کار شورای ششم/ سهم اراک از عوارض آلایندگی ناچیز است

اراک– رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: تدوین سند تحول در موضوع های مختلف شهری از برنامه ها و شعارهای شورای ششم است. این روند نیازمند مرکز پژوهش‌های کارآمد می باشد، و شورا به دنبال تحقق این مهم است.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، سید وحید میرنظامی ضمن تبریک فرارسیدن هفته پژوهش، اظهار کرد: مولفه اصلی کارهای ماندگار و زیر بنایی در گرو تحقیق و پژوهش است.

وی ادامه داد: امیدواریم که در دوره جدید مدیریت شهری سنگ بنای در امور پژوهشی و تحقیقی نهاده شود که هزینه های نهایی در اجرای پروژه ها و برنامه ها نیز کاهش پیدا کند.

رئیس شورای اسلامی شهراراک در بخش دیگر سخنان خود در مورد آلایندگی هوای اراک با اشاره به اینکه قدر سهمی که ما از عوارض آلایندگی دریافت می‌کنیم، متناسب با سرانه جمعیت این شهر نیست و این اجحاف در حق مردم شهر اراک است، اضافه کرد: البته از رسانه‌های شهر اراک انتظار داریم که این موضوع را به عنوان سخنان نمایندگان مردم در شورای شهر به صورت ویژه انعکاس دهند.

میرنظامی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۳۸ مالیات بر ارزش افزوده و تبصره یک این ماده، به صراحت اعلام شده، شرکت های تولیدی که آلایندگی دارند، همچون پتروشیمی، پالایشگاه و… می‌بایست عوارض آلایندگی را پرداخت کنند تا با پرداخت این عوارض بخشی از مشکلات ناشی از بدی آب و هوا که بر سلامت و بهداشت روحی و جسمی مردم تاثیر می گذارد را جبران کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اراک در پایان تأکید کرد: اعضای شورای اسلامی شهر اراک توقع داریم که مسئولین در استان و حتی مسئولین فرا استانی موضوع آلایندگی هوای شهر اراک و افزایش مازوت سوزی در فصل سرما را به جد پیگیری کنند. چرا که خواسته اعضای شورای شهر این است، که حق داشتن هوا پاک که جز بدیهی ترین و اولین حقوق مردم است، تضیع نشود.