اخبار سویه “اُمیکرون” را از منابع معتبر پیگیری کنید

دی 1, 1400
240 بازدید

هشدار یک روانپزشک در مورد سویه« ٱمیکرون»؛ اخبار سویه “اُمیکرون” را از منابع معتبر پیگیری کنید   اراک–یک روانپزشک از مردم خواست که اخبار صحیح در خصوص ویژگی های سویه “اُمیکرون” و انتشار آن را به جای پیگیری کردن از فضای مجازی از منابع معتبر دنبال کنند.   به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه […]

هشدار یک روانپزشک در مورد سویه« ٱمیکرون»؛

اخبار سویه “اُمیکرون” را از منابع معتبر پیگیری کنید

 

اراک–یک روانپزشک از مردم خواست که اخبار صحیح در خصوص ویژگی های سویه “اُمیکرون” و انتشار آن را به جای پیگیری کردن از فضای مجازی از منابع معتبر دنبال کنند.

 

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ پریسا رجبی بیان کرد: حدود ۲ سال است که مردم با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند و تا حدودی با ویژگی های آن آشنایی دارند اما اخیراً یک سویه جدید تحت عنوان “اُمیکرون” شناسایی شده و وارد کشور نیز شده است و از آنجاییکه این سویه جدید است و اطلاعات مربوط به آن هنوز کامل نیست، در چنین شرایطی پیگیری اخبار از منابع موثق، مشارکت همگانی آحاد مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه در کنار دریافت واکسن می‌تواند بهترین راهکار مقابله با این ویروس در شرایط کنونی باشد.

وی افزود : مواردی که تاکنون از این ویروس شناسایی شده اغلب فرم خفیف تری از بیماری را نشان دادند، اما تحقیقات ثابت کرده که این سویه سرایت پذیری و ریسک انتقال بالاتری نسبت به واریانت های قبلی دارد لذا توصیه میکنیم که مردم مراقبت های مربوط به پیشگیری از کرونا را جدی بگیرند.

این روانپزشک ادامه‌داد: اختلالات روحی و روانی ناشی از کرونا اعم از ترس و استرس، وسواس فکری و عملی در رعایت بیش از حد موارد بهداشتی را از جمله آثار پیامد انتشار این بیماری در بین مردم دانست و توصیه کرد: طبیعتاً با شیوع یک سویه جدید  برخی از مردم دچار استرس شدید، اختلال عملکرد و وسواس فکری خواهند شد لذا کلیه افراد می بایست سلامت خود را با مصرف غذاها سالم، خواب و استراحت کافی و انجام فعالیت های ورزشی ارتقا و زمانی از روز خود را به فعالیت های تفریحی و سرگرم کننده اختصاص دهند و با حفظ ارتباط مجازی و تلفنی خود با دوستان و آشنایان به تقویت روحیه خود کمک کنند.
دکتر رجبی در پایان از مردم خواست که در صورت وجود هر گونه علائم ناشی از اضطراب و افسردگی از متخصصین سلامت روان کمک بگیرند.