آب و ۷ فایده حیرت‌انگیزش برای سلامتی

شهریور 15, 1401
445 بازدید

آب و ۷ فایده حیرت‌انگیزش برای سلامتی به قلم:سارا زوکایی ۱. آب شما را خوش اندام نگه می‌دارد می‌خواهید وزن کم کنید؟ آب سوخت و ساز بدن شما را بالا می‌برد و به شما کمک می‌کند دیرتر احساس گرسنگی کنید. نوشیدنی‌های پرکالری را با آب جایگزین کنید و یک ساعت قبل از هر وعده یک […]

آب و ۷ فایده حیرت‌انگیزش برای سلامتی

به قلم:سارا زوکایی

۱. آب شما را خوش اندام نگه می‌دارد
می‌خواهید وزن کم کنید؟ آب سوخت و ساز بدن شما را بالا می‌برد و به شما کمک می‌کند دیرتر احساس گرسنگی کنید.
نوشیدنی‌های پرکالری را با آب جایگزین کنید و یک ساعت قبل از هر وعده یک لیوان آب ولرم بخورید.
نوشیدن آب بیشتر مخصوصاً اگر آب ولرم باشد کمک می‌کند تا سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرید.
۲. آب انرژی شما را بالا می‌برد
اگر احساس خستگی و بی حالی می‌کنید آب بنوشید. کم آبی باعث می‌شود احساس خستگی کنید.
مقدار مناسب آب به قلب شما کمک می‌کند که خون را بهتر در بدن به جریان بیاندازد.
آب همچنین به خون در انتقال اکسیژن و سایر مواد مغذی به سلول‌ها کمک می‌کند.
۳. استرس کمتر با آب
حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد بافت مغز را آب تشکیل می‌دهد. اگر بدن شما دچار کم آبی باشد، بدن و مغز تحت استرس قرار می‌گیرند. اگر احساس تشنگی می‌کنید به این معنی است که تا اندازه ای دچار کم آبی شده اید. برای پایین نگه داشتن سطح استرس همیشه یک لیوان آب روی میز خود داشته باشید و همیشه یک بطری آب با خود حمل کنید.
۴. آب برای عضلات مفید است
نوشیدن آب از گرفتگی عضلات جلوگیری می‌کند و مفصل‌های بدن را روغن کاری می‌کند. وقتی بدن شما به میزان کافی آب داشته باشد می‌توانید طولانی تر و با قدرت بیشتری ورزش کنید.
۵. پوست خود را تغذیه کنید
خطوط و چروک‌های پوست وقتی که دچار کم آبی هستید عمیق تر می‌شوند. آب اساس کرم‌های زیبایی است. نوشیدن آب به سلول‌های پوست آب می‌رساند و آن‌ها را فربه تر می‌کند که باعث می‌شود جوان تر به نظر برسید. همچنین آلودگی‌ها را می‌زداید و جریان خون در پوست را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود پوست شما بدرخشد.
۶. منظم آب مصرف کنید
همچون فیبر، آب نیز برای هضم خوب مهم است. آب به حل شدن ضایعات کمک می‌کند و به خوبی آن‌ها را از طریق دستگاه گوارش خارج می‌کند. اگر آب بدن شما کم باشد، بدن شما همه آب را جذب می‌کند و روده بزرگ خشک می‌ماند که دفع ضایعات سخت می‌شود.
۷. آب، سنگ‌های کلیه را کاهش می‌دهد
تعداد افراد مبتلا به سنگ کلیه در حال افزایش است. یکی از دلایل این است که مردم به اندازه کافی آب نمی‌نوشند. نمک و مواد معدنی موجود در ادرار کریستال‌های جامد را که به نام سنگ کلیه شناخته می‌شوند ایجاد می‌کنند. آب ، غلظت نمک و املاح را کم می‌کند.

برچسب ها