اخرین تکه پازل مدیریت عجیب،شکایت است/انچه خوبان همه دارند، تو یکجا داری

اخرین تکه پازل مدیریت عجیب،شکایت است/انچه خوبان همه دارند، تو یکجا داری
مهر 25, 1402
184 بازدید

در استانه هفته تربیت بدنی اتفاق افتاد، اخرین تکه پازل مدیریت عجیب،شکایت است/انچه خوبان همه دارند، تو یکجا داری به قلم:صلاح‌الدین خلج‌اسدی هرکس در شغلش یکسری تجربیات کسب می‌کند و برایش اتفاق و پیش‌ امد و رفتار‌ها معنای خاص دارند، برای یک قاضی از زبان بدن تا نوع پاسخگویی و حضور بعد از مدتی تبدیل […]

در استانه هفته تربیت بدنی اتفاق افتاد،

اخرین تکه پازل مدیریت عجیب،شکایت است/انچه خوبان همه دارند، تو یکجا داری

به قلم:صلاح‌الدین خلج‌اسدی

هرکس در شغلش یکسری تجربیات کسب می‌کند و برایش اتفاق و پیش‌ امد و رفتار‌ها معنای خاص دارند، برای یک قاضی از زبان بدن تا نوع پاسخگویی و حضور بعد از مدتی تبدیل به یک فرمول می‌شود که میفهمد باید بیشتر بررسی کند یا تا همین جا کافیست، برای یک فروشنده هم رفتار مشتری می‌تواند راهنمای خوبی باشد تا بتواند جنس مورد علاقه او را به قیمت خوب بفروشد و یک کارمند می‌‌تواند بفهمد که مدارک شما برای اخذ یک مجوز کامل است یا سعی دارید چیزی را از او پنهان کنید.
گرچه همیشه این احساسات که بواسطه تجربیات قبلی در ما شکل می‌گیرد درست نیست اما درصد بالایی صدق می‌کند.
برای یک خبرنگار اما، مدیری بدون تجربه ،تحصیلات و توانایی لازم همان کسی است که نظر خبرنگار را جلب می‌کند و باید او را بیش از بقیه رصد کرد، در این بین کاتالیزور‌هایی دارد تا بفهمد حس او درست بوده یا خیر؟ شفافیت ، پاسخگویی نوع مواجهه با نقد و چالش‌های سازمانی، انتصاب مدیران زیر دست و عملکرد و وقتی که یک مدیر برای کارش می‌گذارد، می‌تواند شاخص‌های خوبی برای خبرنگار باشد.
متاسفانه در هر دولتی با هر گرایشی مدیرانی وجود دارند که انتصاب یا عملکردشان اصلاً جای دفاع ندارد و این مدیران بیشتر از پاسخگویی علاقه مند به فرافکنی و پرونده‌سازی و تهدید و تطمیع و در اخر شکایت هستند.
شکایت مدیر کل ورزش و جوانان از بنده بعنوان جدی ترین منتقدی که ساکت نشده انجام شد.
شاکی اقای مسعود پیرایش با وکالت مرتضی فراهانی و علی دستجانی فراهانی بعنوان اخرین اقدام مدیر کل ورزش‌و جوانان در استانه هفته تربیت بدنی با چندین عنوان و ده‌ها برگ اسکرین شات از مطالب و استوری‌های بی ربط برای ساکت کردن خبرنگار با توضیح “اقای پیرایش از مداحان بنام و مدیر ارشد ورزش و جوانان استان هستند” در متن شکواییه انجام شد.
البته من بعنوان خبرنگار در بعضی حوزه‌ها حساسیت ویژه دارم و جای هیچ مماشاتی نمی‌بینم، در دولت قبل هم مدیر کل بهزیستی استان مرکزی بار‌ها شکایت کرد که هربار با راهنمایی مدیران ارشد استان یا شکایت را پس گرفت یا جرمی ثابت نشد و برائت حاصل شد.

مدیریت عجیب

در مدت زمان مدیریت خانم امینی در بهزیستی استان مرکزی هر انتقاد چشم به راه با شکایتی همراه شد، این شکایات هر بار همراه با تهدید و توهین‌های فراوان از جانب افراد معلوم‌الحال ۲ جریان سیاسی فعال در کشور (اصلاح طلب و اصولگرا) بود، خدارا شاکریم که از تمام این شکایات و سنگ‌اندازی‌ها سربلند بیرون آمدیم و امروز حقانیت ما به لطف خدا نمایان شد.

و البته حوزه جوانان هم مورد نقد ویژه ما بود و بار‌ها و بار‌ها به انتصاب مشاور جوان استاندار سابق بدلیل مشغله شغلی فراوانش نقد داشتیم:

استان مرکزی حیاط خلوت شما نیست

پس چرا زمانی که مدیریت ارشد استان در دولت تدبیر و امید پست مشاور جوان را پستی افتخاری دانسته و به یکی از دوستان هم حزبی خود سپرده سکوت می کنیم،چرا اقای پیمان رشیدی را از گرفتن این پست منع نمی کنیم؟
دوم از از جوانان این مرز و بوم می خواهیم که باهر اندیشه و نگاهی در مقابل پایین انگاشتن جایگاه جوان در استان مرکزی و ایران سکوت نکنند و از اقای استاندار این مهم را مطالبه نمایند…

انچه خوبان همه دارند تو یکجا داری

هرکدام از این افراد که در طول سالیان مورد نقد بنده قرار گرفتند ایراداتی داشتند، یکی عملکرد و رفتار مناسبی با جامعه هدف و کارکنانش نداشت، ان یکی وقت کافی برای انجام وظایفش نداشت و بیشتر سرگرم کار‌های خود بود و یا تخصص و تجربه لازم نبود اما متاسفانه اینبار با یک مدیر با اکثر ایرادات شناخته شده مواجه شدیم که تصدیق این موضوع برای من بعنوان خبرنگار با شکایت و پرونده سازی اثبات شد.

انتصاب‌های اشتباه باعث از بین رفتن اعتماد عمومی خواهد شد و پاشنه اشیل دولت‌ها و استانداران همین انتخاب مدیران اشتباهی است.

متاسفانه مدیر کل شاکی خود را در مقام پاسخگویی نمی‌داند و بعد از حضور خود هیچ جلسه مطبوعاتی ازادی نداشته که خبرنگاران بتوانند بدون دعوتنامه در ان حضور یابند، هیچوقت جوابیه‌ای صادر نکرده و فقط تهدید منتقدان با واسطه و در نهایت شکایت در دستور کار دارد.
حجم سوتی و سوژه‌های انقدر زیاد است که وقت کافی برای پرداختن به تمام انها وجود ندارد اما برای مثالی که به ان نپرداختیم:

بزرگترین دستاورد معرفی شده مدیر کل ورزش‌و‌جوانان بازگشایی استخر ۵ مرداد است که به غلط بهربرداری عنوان می‌کنند که تماماً توسط بخش خصوصی و قرارداد ان در زمان مدیریت قبل بسته شده به سرانجام رسید، یعنی مدیریت فعلی فقط قراربوده که روبان را پاره کند که انهم با عناوینی مثل بهربرداری و اوار برداری به حاشیه برده است.

استاندار مرکزی هرچه زودتر فکری بحال این وضع در ورزش و جوانان استان بکند تا ضربه کمتری به اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی بخورد، شخصی که تمام افتخارش می‌شود تیتری که در رسانه‌های بیگانه بر علیه انتصاب عجیبش زده‌اند و بجای پاسخگویی ترجیح می‌دهد برچسب بزند و منتقدان را ساکت کند، دلسوز کشور و نظام نیست .
فشار کاری زیاد ، انباشت مطالبات بحق مردم که سالیان سال مغفول مانده و وظیفه بنده بعنوان خبرنگار برای پرداختن به ان‌ها باعث می‌شود اشتباهات سهوی در کار باشد اما دلیلی برای مجرم سازی خبرنگار بعنوان چشم و گوش بدون اجر و منت مردم نیست.
مهمترین موضوعی که باید در جامعه بوجود بیاید مطالبه همگانی است و امیدوارم این رفتار مدیران باعث نشود مردم و همکارانم عافیت طلبی کنند و از مطالبه گری دست بکشند، چرا که بنده به قانون و دادرسی عادلانه اعتقاد دارم و فارغ از نتیجه سربلند زندگی خواهم کرد و مطابق ماده ۳۵۲ قانون ایین دادرسی کیفری در دادگاه علنی با حضور اصحاب رسانه و هیات منصفه با افتخار دفاع خواهم کرد، امیدوارم اقای مدیر کل اینبار در مقام شاکی خودشان به همراه وکلایشان حضور یابند تا بسیاری مسائل روشن گردد.

برچسب ها