الومینیوم اراک با چهره جدید

مرداد 27, 1401
119 بازدید

الومینیوم اراک با چهره جدید رحمتی:تقریباً به تمام هدف‌های فصل نقل و انتقال مناسب با بودجه باشگاه رسیده‌ایم. به قلم:محمد پاکی الومینیوم اراک در فصل نقل و انتقال در از دست‌ دادن و خرید بازیکن بسیار فعال بود با وجود فصل نسبتا موفق در نقل و انتقال بازیکنان و خرید های جدید آلومینیوم که ترکیبی […]

الومینیوم اراک با چهره جدید

رحمتی:تقریباً به تمام هدف‌های فصل نقل و انتقال مناسب با بودجه باشگاه رسیده‌ایم.

به قلم:محمد پاکی

الومینیوم اراک در فصل نقل و انتقال در از دست‌ دادن و خرید بازیکن بسیار فعال بود با وجود فصل نسبتا موفق در نقل و انتقال بازیکنان و خرید های جدید آلومینیوم که ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه است، امیدواریم که در روز‌های اتی تیم الومینیوم اراک هماهنگ تر و با نتایج بهتر شاهد فصلی موفق و درخشان توام با سهمیه اسیا باشیم.

در اول لیگ ۲۲ ام می‌خواهیم نگاهی کوتاه به خرید های فصل جاری تیم آلومینیوم اراک بیندازیم :
فصل پر رفت و آمدی که صرف نظر از بازیکنان زیادی که از دست دادیم اما توانستیم بازیکنان خوبی هم خریداری کنیم.

*سنگر بان الومینیوم تغییر کرد*

از دروازه بان شروع کنیم که محمدجواد کیا با ۲۰ سال سن از پدیده به آلومینیوم آمد و می‌تواند جانشین خیلی خوبی برای پورحمیدی در دروازه باشد.

*مدافعان الومینیومی*

در دفاع، احسان حسینی مدافع ۲۳ ساله که چهار فصلی در پرسپولیس گذراند و با ۹ بازی به پدیده رفت، در دور برگشت لیگ بیستم ۱۱ بازی زیرنظر مهدی رحمتی انجام داد و یک گل نیز به ثمر رساند، پس از اینکه در فصل پیش ۲۰ بازی را با پیراهن پدیده انجام داد در این فصل به آلومینیوم اراک پیوسته و دوباره شاگرد مربی خود، مهدی رحمتی شد.

مدافع دیگر خریداری شده برای آلومینیم سید مهران موسوی است، مدافع ۳۱ ساله و با تجربه ای که پس از دو سال حضور در فولاد به جمع اراکی ها دعوت شد و در بازی نخست لیگ، عملکرد متوسطی با نمره ۶/۶۴ گرفت.
همچنین در پست دفاع چپ، دو دفاع جوان و باانگیزه را آلومینیوم به خدمت گرفت، احمدرضا جلالی مدافع ۲۰ ساله، چپ پای خوش استیلی که در تیم ملی زیر ۱۷ سال و ۲۳سال، سابقه بازی دارد و این فصل از فولاد به آلومینیوم آمده است و یونس اکبرپور بازیکن ۲۰ ساله و شیرازی که بعد از یک فصل حضور در پارس جنوبی به مس رفسنجان رفت و امسال با نظر مهدی رحمتی به آلومینیوم پیوست.
یونس با سابقه بازی در تیم امید از دفاع چپ های آینده دار فوتبال ایران است ولی در بازی مقابل هوادار در نفوذ و فضا سازی برای حمله ضعیف بود و با نمره ۶/۵۹ بازی را تمام کرد.

*میانه میدانم ارزوست…*

به میانه میدان اگر برویم، جایی‌که امین جهان کهن، هافبک میانی ۲۹ ساله که با مس کرمان به لیگ برتر صعود کرد در این فصل با پوشیدن لباس آلومینیوم ، قصد آن دارد که توانایی های خود را در لیگ برتر نشان دهد .
بطوری که در بازی مقابل هوادار علی رغم آن که فرصت کمی به او داده شد توانست نمره ۶/۵۹ را اخذ نماید .

خرید بعدی حسین مددی بود که به علت سربازی از آلومینیوم جدا شد و در این فصل مجددا به این تیم بازگشت .

علی دشتی مارکوپولوی فوتبال ، بعد از ایران گردی و بازی در شهر های مختلف، از تراکتور به آلومینیوم آمد تا شاید به روز های خوب خود در پارس جنوبی و سایپا بازگردد.

از دیگر هافبک های تازه آلومینیومی شده به محمدرضا شکیب‌خو میرسیم که هافبک ۲۰ ساله، خوش تکنیک، شجاع و راست پایی است و با سابقه‌ی حضور در تیم ملی جوانان به جمع شاگردان مهدی رحمتی ملحق شده است.
محمدی سهامدار شرکت الومینیوم به قول خود وفا کرد و ۲ بازیکن خارجی به تیم اضافه شد

آلومینیوم دو خرید خارجی در پست وینگر هم داشت که با نظر سر مربی در این فصل به تیم اضافه شدند.

اولین خرید هانسل زاپاتا کلمبیایی با ۲۷ سال سن است که در شریف مولداوی و اسلاون بلوپو لیگ یک کرواسی بازی کرده است.
دومین خرید، والنتینو یوئل وینگر ۲۷ ساله و اهل سودان است که بیشتر سالهای فوتبالی خود را در استرالیا گذرانده و طی دو فصل گذشته در نیوکاسل جتس عضویت داشته و با زدن ۶ گل نمایش خوبی از خود ارایه داده و همچنین در تیم ملی سودان در دو بازی مقدماتی جام ملت های آفریقا حضوری ثابت داشته است.

الومینیوم طلسم گل نزدن را می‌شکند؟

به نوک پیکان تیم برویم و در میان مهاجم ها به علی اسلامی جوان با ۲۰ سال سن برسیم که پس از حضور در ذوب آهن و نیروی زمینی این فصل را در آلومینیوم توپ می‌زند در کنار او محمد علی صفیا با ۲۵ سال سن قرار دارد که سال گذشته از جمله نفرات تاثیرگذار خیبر خرم آباد در لیگ یک کشور بوده و سابقه بازی در تیم ملی امید را نیز دارد که به صورت بازیکن تعویضی ۱۳ دقیقه به میدان رفت.
اما آخرین خرید و یکی از سرشناس ترین بازیکنان آلومینیم رضا جبیره مهاجم ۲۴ ساله اهل دهدشت است که سابقه بازی در رده های جوانان و امید تیم ملی فوتبال ایران را دارد و تاکنون ۴ گل برای تیم ملی به ثمر رسانده است و بعد از چندین فصل حضور در نفت آبادان به آلومینیوم اراک پیوسته و از امید های گلزنی تیم مهدی رحمتی می باشد.

برچسب ها