بزرگ‌ترین پایگاه اورژانس هوایی کشور که توسط یک صنعتگر خیّر اراکی احداث و تجهیز گردیده است

بزرگ‌ترین پایگاه اورژانس هوایی کشور که توسط یک صنعتگر خیّر اراکی احداث و تجهیز گردیده است
آذر 27, 1401
42 بازدید

با حضور وزیر بهداشت در اراک افتتاح شد بزرگ‌ترین پایگاه اورژانس هوایی کشور که توسط یک صنعتگر خیّر اراکی احداث و تجهیز گردیده است     سال‌ها استان مرکزی و شهر اراک علیرغم نیاز عمده به اورژانس هوایی محروم بوده ، این نیاز بخاطر صنایع گسترده ، جاده‌های اصلی واصل کریدور‌ها ارتباطی و شرایط جغرافیایی […]

با حضور وزیر بهداشت در اراک افتتاح شد

بزرگ‌ترین پایگاه اورژانس هوایی کشور که توسط یک صنعتگر خیّر اراکی احداث و تجهیز گردیده است

 

 

سال‌ها استان مرکزی و شهر اراک علیرغم نیاز عمده به اورژانس هوایی محروم بوده ، این نیاز بخاطر صنایع گسترده ، جاده‌های اصلی واصل کریدور‌ها ارتباطی و شرایط جغرافیایی و مساحت قابل قبول برای وجود اورژانس هوایی وجود داشته و قول‌ها و وعده‌های بسیار و دست به دامن شدن استان‌های همجوار مثل قم بالاخره اورژانس هوایی اراک راه افتاد و در این راه خَیر و صنعتگر نیک اندیش، محسن محمدی قدم گذاشت و با پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال برای ساخت فاز اول پایگاه هوایی اورژانس در اراک با حضور وزیر بهداشت ، درمان و اموزش پزشکی افتتاح شد.

روابط عمومی و صنعتی ایرالکو به نقل از روابط عمومی اورژانس 115 استان مرکزی: روز پنجشنبه 17 آذرماه همزمان با سفر وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به استان مرکزی بزرگ‌ترین پایگاه هوایی کشور که توسط یک صنعتگر خیّر اراکی احداث و تجهیز گردیده است؛ افتتاح گردید. در این مراسم از زحمات جناب آقای محسن محمدی مدیر عامل شرکت آلومرول ایران که بانی احداث و تجهیز این پایگاه مدرن است، با اهدای لوح‌های سپاس و یادبود قدردانی به عمل آمد.
در این مراسم که با حضور   دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، استاندار مرکزی، نمایندگان مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک و تنی چند از مسئولان دیگر استان برگزار گردید، بزرگ‌ترین پایگاه اورژانس هوایی کشور در اراک افتتاح و در خدمت مردم شریف استان مرکزی قرار گرفت.
دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، در حاشیه این مراسم اذعان نمود: این پایگاه اورژانس در مجاورت بیمارستان امیرالمومنین (ع) قرار گرفته و احداث آن به دلیل موقعیت جغرافیایی و تردد بالای وسایل نقلیه در اراک و پراکندگی شهرها و روستاها، ضروت داشته است.
وزیر بهداشت در ادامه افزود: انتقال بیمار در کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به دلیل اینکه کشور آب و هوای متنوعی دارد، نیاز است برای برای توسعه اورژانس هوایی تلاش بیشتری صورت گیرد که خوشبختانه در استان مرکزی این امر به اهتمام خیّر محترم جناب آقای محمدی به انجام رسیده است.
در ادامه این مراسم دکتر ایران نژاد رئیس اورژانس استان مرکزی گفت: احراث فاز اول این پروژه مهم امداد رسانی به مساحت ۱۹ هزار و ۴۰۰ مترمربع، 200 میلیارد ریال هزینه در بر داشته که توسط صنعتگر خیّر اراکی جناب آقای محسن محمدی مدیرعامل محترم شرکت آلومرول ایران و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی اراک پرداخت گردیده است. فاز اول این پروژه شامل پد فرود بالگرد استاندارد، آشیانه استقرار کامیون حمل سوخت و محل استقرار گروه پروازی و پزشک می‌باشد و فاز دوم در آینده‌ای نزدیک شامل ساخت ساختمان آموزشی و مرکز آموزشی اورژانس هوایی کشور و آشیانه بالگرد خواهد بود.
لازم به ذکر است مشارکت خیر و سازنده پایگاه هوایی در سایر پروژه های درمانی و بهداشتی کشور و استان به ویژه در دوران همه گیری بیماری کرونا بسیار چشمگیر بوده است.  همچنین این مرکز مجهز به بالگرد بسیار پیش‌رفته‌ی اورژانس و اتوبوس آمبولانس می‌باشد که به گفته رئیس اورژانس استان مرکزی در نظر است که در فاز دوم، این پایگاه به مرکز آموزش اورژانس هوایی کشور تبدیل شود و برای اجرای این فاز حداقل ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و به یاری خداوند ظرف دو سال این پروژه به اتمام خواهد رسید.

برچسب ها