تبديل تپه تاريخي سرسختي عليا به سايت موزه/انتظار 5 ساله

تبديل تپه تاريخي سرسختي عليا به سايت موزه/انتظار 5 ساله
دی 20, 1400
378 بازدید

تبديل تپه تاريخي سرسختي عليا به سايت موزه/انتظار 5 ساله به قلم:رضا کریمی تبدیل تپه تاریخی سرسختی علیا به سایت موزه قولی بوده که در مدت ۵ سال اخیر به سر انجام نرسیده است. قلعه ای که در سال 1381به ثبت ملی رسید و به محلی برای کاوش های باستانی تبدیل شد. در سال 1395 […]

تبديل تپه تاريخي سرسختي عليا به سايت موزه/انتظار 5 ساله

به قلم:رضا کریمی

تبدیل تپه تاریخی سرسختی علیا به سایت موزه قولی بوده که در مدت ۵ سال اخیر به سر انجام نرسیده است.
قلعه ای که در سال 1381به ثبت ملی رسید و به محلی برای کاوش های باستانی تبدیل شد. در سال 1395 بعد از کشف اسکلت ۷۵۰۰ ساله در تپه تاریخی سرسختی علیا قول های متعددی از سوی مسئولین امر درخصوص احداث سایت موزه داده شد که هیچ سرانجامی در پی نداشت.
حتی منابع آگاه محلی اظهار داشتند سال ۹۵ اسکلت ۷۵۰۰ ساله و آثار دیگری که همراه این اسکلت کشف شد را به صورت امانت به موزه چهارفصل اراک انتقال دادند تا بلافاصله بعد از احداث موزه در این محل و آماده سازی شرایط نگهداری این اسکلت و آثاردیگر کشف شده به روستای سرسختی باز گردد که درهمان زمان فرماندار وقت شازند نیز با اشاره به کشفیات باستانی شهرستان شازند، اظهار داشت: این شهرستان با توجه به ظرفیت های تاریخی باید بودجه ایی را برای احداث یک سایت موزه در نظر بگیرد.


فرماندار وقت با اشاره به تپه باستانی سرسختی اظهار کرد: این تپه تاریخی ظرفیت تبدیل شدن به یک قطب گردشگری را برای جذب گردشگر دارد.
ولی افسوس با گذشت سالهای متوالی بعد از کشف این اسکلت مسئولین امر این روستا را به فراموشی سپرده اند.

برچسب ها تپه های تاریخی سرسختی، رضا کریمی خبرنگار شازند، چشم به راه، سایت موزه سرسختی، سرسختی شازند، انتظار ۵ ساله