شکست آلومینیوم در ورزشگاهی خالی از تماشاگر

شکست آلومینیوم در ورزشگاهی خالی از تماشاگر
مرداد 27, 1401
110 بازدید

شکست آلومینیوم در ورزشگاهی خالی از تماشاگر به قلم:محمد پاکی جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ تیم آلومینیوم اراک در ورزشگاه امام خمینی (ره) در اولین بازی فصل جدید لیگ برتر به مصاف تیم هوادار تهران رفت و در حالیکه هفته ی اول بدون تماشاگر برگزار میشد با نتیجه یک بر صفر بازی را واگذار کرد. هفته […]

شکست آلومینیوم در ورزشگاهی خالی از تماشاگر

به قلم:محمد پاکی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ تیم آلومینیوم اراک در ورزشگاه امام خمینی (ره) در اولین بازی فصل جدید لیگ برتر به مصاف تیم هوادار تهران رفت و در حالیکه هفته ی اول بدون تماشاگر برگزار میشد با نتیجه یک بر صفر بازی را واگذار کرد.

هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران در حالی آغاز شد که جای خالی هواداران که زیبایی و شور و هیجان فوتبال هستند به شدت احساس می‌شد و طبق نظرمسئولان این روال در هفته دوم هم ادامه خواهد داشت!

به گفته‌ی سازمان لیگ به دلیل مشکلات فروش اینترنتی بلیت هواداران از حضور در ورزشگاه منع شدند،مشکلاتی که از خیلی قبل‌تر میشد بررسی و مرتفع شود تا این اتفاق نیفتد.
اما شائبه‌‌ای وجود دارد مبنی‌بر اینکه که نامه‌ی اخیر فیفا و اخطار برای تعلیق فوتبال ایران در صورت عدم حضور بانوان در استادیوم دلیل اصلی تصمیم سازمان لیگ برای برگزاری بدون تماشاگر مسابقات بوده است.

باید منتظر بنشینیم و ببینیم بالاخره کی این مشکل چند ساله ی ورزش ایران حل می‌شود تا بانوان عزیز کشورمان هم به استادیوم ها راه یابند و تیم مورد علاقه شان را از نزدیک تشویق کنند.

به استادیوم امام خمینی برویم جایی‌که آلومینیوم در تاریخ جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ در اولین بازی خود برای فصل جدید لیگ برتر میزبان تیم هوادار تهران بود، مسابقه به آرامی شروع شد و هر دوتیم همینطور رفته رفته خود را پیدا می‌کردند که طی یک ضدحمله ناگهانی و با یک شوت غافلگیرکننده از محمد جواد محمدی، بازیکن هوادار تهران دروازه آلومینیوم اراک باز شد.
نیمه اول بدون هیچ اتفاق قابل توجه دیگری ادامه پیدا کرد و در نیمه دوم هوادار، به خوبی بازی را کنترل کرد و آلومینیوم با وجود تمام تلاشی که برای به تساوی کشاندن بازی کرده بود موفق نشد و سرانجام سه امتیاز مهم خانگی را از دست داد.
آلومینیوم با مهدی رحمتی در سه مصاف با تیم های تحت هدایت ساکت الهامی موفق به گلزنی نشده است و الهامی نشان داده که راه خنثی کردن حمله های آلومینیوم را به خوبی بلد است، به طوری‌که آلومینیوم در عین داشتن ۵۱ درصد مالکیت توپ(در نود دقیقه) ۲ شوت به سمت دروازه و فقط یک شوتِ در چهارچوب و از ۴۲۹ پاس رد و بدل شده ۷۸ درصد پاس‌ سالم داشت، اما هوادار با ۶ شوت به سمت دروازه و ۳ شوت در چهارچوب و ۴۰۹ پاس و دقت پاس ۸۲ درصد بازی را به سود خود تمام کرد.

اگر بخواهیم دقیق تر به بازی آلومینیوم و دلایل این شکست بپردازیم و از فشار همیشگی بازی هفته اول بگذریم، میتوان گفت:
آلومینیوم در نیمه اول اصلا بازی خوبی ارائه نکرد تا حدی که مهدی رحمتی در کنفرانس خبری اذعان کرد که خود بازیکنان هم از نحوه بازی راضی نبودند اما در نیمه دوم آلومینیوم با تعویض شریفات و والنتینو و جابجایی زاپاتا نمایش به مراتب بهتری از خود نشان داد.
تلاش و دوندگی زاپاتا در نیمه دوم و فرارهای والنتینو که دو سه باری از جناحین شاهد آن بودیم عملکرد های امیدوار کننده ای از خارجی های تازه به خدمت گرفته ی آلومینیوم ارایه کرد، اما هافبک خاموش آلومینیوم توان ساختن موقعیت مناسب برای مهاجم های آلومینیوم را نداشت و از طرفی با اینکه هدف و برنامه اصلی تیم رحمتی سانتر از جناحین و شروع مجدد های کرنر و ضربه آزاد بود ولی هیچکدام از سانترهای فخرالدینی جز یک مورد از دقت کافی برخوردار نبودند و به نتیجه‌ای ختم نشدند.
یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه شود و جنبه های فنی و فرهنگی بسیاری دارد، اخراج محمد نوازی، کمک مربی آلومینیوم از کنار زمین است.
چطور می‌شود مربی پیشکسوتی که باید آرامش را به بازیکنان درون زمین منتقل کند خودش آنچنان عصبی است که با یک خطای بیرون محوطه جریمه در دقایق ۵۰ تا ۶۰ شروع به اعتراض می‌کند و حتی بعد از گرفتن کارت زرد با کارت قرمز از زمین اخراج می‌شود و این در موقعیتی است که تیم آلومینیوم نیاز به انسجام روانی بیشتری برای جبران نتیجه دارد.
در خاتمه آرزومندیم که شکست هفته اول باعث کسب تجربه بیشتر و رفع نواقص موجود شود تا مهدی رحمتی که از مربی های جوان و با انگیزه کشورمان است با سعی و تلاش بازیکنان این تیم را به رده های بالای جدول برساند و نتایج دلچسبی بگیرد تا دل هواداران تیم الومینیوم استان مرکزی هر چه بیشتر شاد شود.

برچسب ها