جدال پر حاشیه سامری و توفیق به نفع نبوغ تمام شد

جدال پر حاشیه سامری و توفیق به نفع نبوغ تمام شد
مهر 16, 1401
101 بازدید

جدال پر حاشیه سامری و توفیق به نفع نبوغ تمام شد جنجالی‌ترین و حساس‌ترین بازی هفته سوم سوپرلیگ بسکتبال ایران بی‌شک بازی نبوغ اراک و صنعت‌نفت‌ابادان بود که پس از برتری ۳ کوارتری تیم صنعت نفت در اخر نبوغ با یک امتیاز و با نتیجه ۷۷-۷۶ توانست پیروز میدان باشد. صلاح خلج_چشم‌به‌راه :به گزارش چشم […]

جدال پر حاشیه سامری و توفیق به نفع نبوغ تمام شد

جنجالی‌ترین و حساس‌ترین بازی هفته سوم سوپرلیگ بسکتبال ایران بی‌شک بازی نبوغ اراک و صنعت‌نفت‌ابادان بود که پس از برتری ۳ کوارتری تیم صنعت نفت در اخر نبوغ با یک امتیاز و با نتیجه ۷۷-۷۶ توانست پیروز میدان باشد.

صلاح خلج_چشم‌به‌راه :به گزارش چشم به راه از هفته سوم مسابقات سوپر لیگ ایران اولین بازی خانگی تیم بسکتبال نبوغ اراک درحالی اغاز شد که بازیکنان و مربیان با خاطراتی از شهر و تیم های قبل خود به زمین امدند، سامری بعد از سال‌ها مربیگری در نفت ابادان و قهرمانی با این تیم امسال به نبوغ امده و هدایت این تیم را بعهده دارد، از طرفی اصغر کاردوست بازیکن نفت ابادان بعد از ۵ سال اینبار بعنوان مهمان به اراک وارد شد، همچنین ارن داوودی بازیکن اسبق شهرداری اراک اینبار با پیراهن نبوغ به زمین رفت.

نیمه اول، نیمه ناهماهنگی اراکی‌ها و بازی روان نفت ابادان بود

ترنور‌های بسیار رضا رنجبر و درگان توباک بازیکن خارجی نبوغ در حمله و خطا‌های ابتدایی در نیمه اول که باعث شد در پایان کوارتر اول ۲ بازیکن بسکتبال نبوغ ۳ خطا شوند و عملاً بازیکنان در دفاع دست و پا بسته باشند و صنعت نفت ابادان با استفاده از این فرصت توانست اختلافی را ایجاد و با نتیجه ۳۴ به ۴۶ نیمه را به پایان برساند.
نکته حائز اهمیت نیمه اول مسابقه برای نبوغ بازی خوب ۲ گارد این تیم یعنی محمد حیدری و ارن داوودی بود که فاصله بیشتر نشد و کم کاری فوروارد ها و سنتر‌ها را جبران کردند.
کوارتر سوم با نتیجه ۶۴ به ۵۵ و با حفظ بازی و اختلاف توسط نفت ابادان ادامه یافت و از ابتدای نیمه دوم موتور ۳ زن تیم نبوغ (محمد حیدری) حسابی گرم شد و در لحظات حساس بازیمعادلات را به هم زد، البته توباک هم در دفاع و ریباند‌ها بهتر از ۲ کوارتر نخست عمل کرد.

کوارتر چهارم و کل بازی به نفع شاگردان سامری تمام شد.

اشتباهات توفیق سرمربی نفت ابادان و کادر فنی این تیم با بازی رویایی حیدری بازیکن بومی بسکتبال نبوغ هم زمان باعث شد، نبوغ کامبک بزند و در لحظات پایانی که هر چند ثانیه برنده بازی تغییر می‌کرد بالاخره نبوغ توانست با اختلاف یک امتیاز و اولین برد خود را در خانه و ورزشگاه بدون تماشاگر کسب کند.(حواشی درباره ورود بعضی افراد به ورزشگاه در پایان بازی با درگیری‌های ۲ تیم امیخته شد)

سامری در مصاحبه اخر بازی و پس درگیری بازیکنان و کادر فنی ۲ تیم اشاره داشت: بازیکنان تحت فشار بودند و بازی سنگین و غلبه احساسات باعث درگیری‌ها بود و خصومتی از قبل وجود نداشت.

وی ادامه داد: ۲ بازیکن خارجی ما، مارکو سیمونووسکی و درگان توباک یک روز قبل از این بازی به ما پیوستند و نبوغ اخرین تیم بسته شده در سوپر لیگ ایران بود که روز به روز بهتر خواهد شد.

همچنین بوشهری مدیر تیم صنعت نفت ابادان اظهار کرد:
نبود نیرو‌های انتظامی در سالن و تحریک سرمربی نبوغ باعث درگیری‌های اخر بازی بود و سعید داور پناه بازیکن صنعت نفت اگر چیزی هم به حماد سامری گفته بر مبنای حفظ ارامش بوده است.
باشگاه بسکتبال نبوغ با ۲ باخت خارج از خانه در مشهد و امل و یک برد شیرین مقابل صنعت نفت ابادان در اراک، ۲ شنبه ۱۸ مهر باید مقابل رعد پدافند دزفول صف ارایی کند .

عکس:پریسا بهزادی

برچسب ها