سازمان سايمان براي ايجاد آگاهي در جامعه و حفاظت از اشخاص تشکيل شده است

خرداد 7, 1401
84 بازدید

سازمان سايمان براي ايجاد آگاهي در جامعه و حفاظت از اشخاص تشکيل شده است علیرضا عسگری رییس موسسه و سازمان بین المللی تشریفات سایمان در استان‌ مرکزی و مشاور ‌‌ارشد رییس و موسس سازمان سایمان در مصاحبه اختصاصی با هفته‌نامه‌ چشم‌ به‌ راه در مورد نحوه فعالیت، عضو‌گیری و جذب افراد مستعد و ابهامات جامعه […]

سازمان سايمان براي ايجاد آگاهي در جامعه و حفاظت از اشخاص تشکيل شده است

علیرضا عسگری رییس موسسه و سازمان بین المللی تشریفات سایمان در استان‌ مرکزی و مشاور ‌‌ارشد رییس و موسس سازمان سایمان در مصاحبه اختصاصی با هفته‌نامه‌ چشم‌ به‌ راه در مورد نحوه فعالیت، عضو‌گیری و جذب افراد مستعد و ابهامات جامعه و دیدگاه افراد دور از سازمان سایمان در خصوص فلسفه وجودی حفاظت شخصی و تشریفات توضیحات کاملی را عنوان داشت:

سازمان بین المللی تشریفات ورزشی سایمان توسط استاد سعید خلیلی از قهرمانان رزمی و بدنسازی کشور و از مربیان بسیار خوشنام و باسابقه هر دو رشته رزمی و بدنسازی بصورت موسسه در کشور ثبت و شروع بکار کرد;استاد خلیلی با هوشمندی و توانایی و اتکا به اعتبار شخصی در سطح کشور توانستند با گردهم آوردن اساتید بنام ورزشی و قهرمانان مطرح در کشور و سطح بین المللی و اعطای نمایندگی به چندین استان فعالیت بسیار مثبتی داشته آغاز نماید و فعالیت سازمان بصورت حرفه ای ۴سال است در کشور شروع شده و در اکثر استانهای کشور نماینده فعال دارد که یکی از نمایندگیهای فعال و معتبر در استان‌مرکزی شکل گرفت.


عسگری رییس سازمان تشریفات و‌ مراقبت سایمان در خصوص نحوه فعالیت خود و سازمان مطبوع در استان مرکزی تشریح کرد:سایمان به هیچ عنوان فعالیت بادیگاردی ندارد; موضوع بادیگارد در اختیار ارگانهای دولتی میباشد.
سایمان تنها موسسه ثبت شده در کشور می‌باشد که عمده فعالیتش در خصوص ترویج فرهنگ مراقبت و نگهداری; هوشمندانه از خود وخانواده خود در محیط پیرامونی است وتمام تلاشش را در جهت تروج این امر مهم انجام می‌ دهد تا شاید بخشی از دغدغه های خانواده در خصوص فرزندان و افراد اسیب‌پذیر کاسته شود؛ آگاه سازی در خصوص هوشیاری ومراقبت اجتماعی در تمامی دنیا جزو اولویت های کشورها است و برای مثال یک کودک با داشتن اطلاعات کافی و هوشیاری وآگاهی سازی می‌تواند، حداقل خود را از گزند مهاجمین رها نماید واز اتفاقات ناگوار رها شود.

عسگری ادامه داد: با داشتن دانش معاشرت در جامعه فرزندانمان در معرض بسیاری از آسیب‌ها قرار نمی‌گیرند. ولی متاسفانه این امر در کشور ما کمتر توجه شده و باید پیش از ثبت نام کودک در کلاسهای هنری، آموزش; به فکر شرکت در کلاسهای مراقبتی و علم معاش باشیم.

عسگری عنوان داشت:نبود آگاهی لازم و آموزش به موقع باعث می‌شود، فرزندانمان در معرض آسیب‌های روحی و روانی و حتی تجاوز و تهاجم قرار گیرند.

عسگری رییس موسسه بین المللی مراقبت و تشریفات ورزشی سایمان گفت:برای مثال; رفتن کودک از میانبرها ومسیرهای خلوت بسیار پر خطر است یا آموزش نه گفتن به کودک از اولین اموزش‌های لازم است.
وی افزود: آموزش‌های معاشرت و زندگی مختص سن خاصی نیست اما کودکان و نوجوانان بیشتر نیازمند آگاهی هستند و آموزش بسیاری از موارد در کنار تکنیک‌های فیزیکی حفاظت شخصی می‌تواند نوید جامعه‌ای سالم تر و درگیری و خشونت کمتر بود.
علیرضا عسگری مطرح کرد: برای‌اینکه جامعه‌ای هوشیار و افرادی با آگاهی‌های لازم داشته باشیم، موسسه تشریفات ورزشی سایمان با کمک ارگانهای دولتی در این راستا گام‌های خوبی را برداشته وبه صورت موردی فعالیت خود را در مهد کودک‌ها، مدارس، دانشگاها، شهرداری ها و موسسات خصوصی دولتی گسترش داده است و در مدت 4سال فعالیت مستمر به اهدافش رسیده است.

عسگری در مورد کار‌های انجام شده در مدت فعالیت اضافه کرد: ازجمله فعالیت های موسسه سایمان
بستن قراردادهای آموزشی با شرکت‌ها و ارگانهای دولتی وموسسات جهت فرا گرفتن اصول وقواعد صحیح مراقبت تشریفات وهمراهی بوده است؛ از دیگر موارد: آموزش‌های ورزشی رهایی، دفاع‌شخصی در استان ‌مرکزی بوده‌است.
وی اخطار داد: مراقبت از خود و دیگران و تشریفات یک مهارت چند بعدیست و نمی‌توان با دانستن تنها دفاع شخصی یا دیگر عنوان‌ها اموزش داد.
عسگری در مورد جایگاه کشوری استان‌مرکزی در حوزه تشریفات و مراقبت شخصی گفت:
استان مرکزی با داشتن هیات رییسه قوی و جذب و معرفی افراد مستعد ۲ سال پیاپی بعنوان نماینده برتر کشوری معرفی شد و امیدواریم این روند با اطلاع رسانی مناسب بهتر شکل‌گیرد و ادامه‌یابد.

مسئول موسسه سایمان در استان مرکزی از تفاوت‌های بارز مجموعه با دیگر عناوین فعال گفت: موسسه تشریفات ورزشی سایمان در وهله اول سعی می‌کند افراد خود را از میان ورزشکاران دارای رزومه و با تکمیل آموزش‌ها آماده کند و از مهمترین شاخصه‌های سایمان می‌توان به آموزش و کارافرینی موسسه اشاره کرد.
وی افزود: سایمان در کشور با ایجاد تعامل سازنده توانسته تا کنون ۷۰ نفر را در جایگاه مناسب معرفی و مشغول به کار نماید.

عسگری تشریح کرد:موسسه تشریفات ورزشی سایمان تنها موسسه ای است که از فدراسیون کیک بوکسینگ وکاراته گرجستان،آلمان واتحادیه هنرهای رزمی بین المللی دارای تاییده است.همچنین سایمان با ثبت رسمی به شماره 46882 می‌تواند در داخل و خارج کشور نمایندگی اعطا نماید.
عسگری در مورد پیشینه و نحوه فعالیت افراد علاقه‌مند در این رشته توضیح داد:از ابتدای فعالیت اینجانب در استان مرکزی و با حمایت‌های بی‌ بدیل استاد سعید خلیلی ریاست سازمان و حمایت‌های مسئولین ورزشی، نظامی و افراد تاثیر گذار در استان مرکزی ۲ همایش در‌خصوص مراقبت و تشریفات برگزار و در چند جلسه با حضور معاونین وزیر و ریاست‌گمرک کشور و غیره ایفای نقش کردیم.
در کلیه شهرستان‌های استان افراد می‌توانند با ارسال مدارک و رزومه درخواست نمایندگی کنند.
وی همچنین در‌خصوص آینده این رشته گفت:
باتوجه‌به جذب ورزشکاران مدال‌اور و کار‌افرینی و آگاهی بخشی به خانواده‌ها و ارائه آموزش‌های لازم به کودک و بزرگسال و پیر و جوان در خصوص مراقبت از خود با استفاده از اصول ‌آموزشی روز‌ دنیا امیدواریم بتوانیم به‌زودی و با سرعت برای تمام جامعه مفید فایده باشیم و با کار خوب شما افراد دغدغه‌مند در مطبوعات احساس‌نیاز به آموزش در تمامی افراد حس شود.
علیرضا عسگری در پایان ضمن تشکر از زحمات ریاست سازمان بین المللی تشریفات ورزشی سایمان از دلایل فعال بودن این سازمان استفاده از هیات رییسه ورزشی را تاثیر گذار دانست و از علاقه مندان به‌فعالیت در این رشته خواست که هرچه سریعتر با نمایندگان استانی و ریاست سازمان ارتباط گرفته تا عضوی از سایمان شوند.

در پایان خاطر نشان‌میکنیم که با توجه به نیاز بسیار بالایی که در جامعه در جهت آموزش مراقبت از خود از سنین پایین و کودکی حس میشود وجود سازمان و موسساتی مثل سازمان بین المللی سایمان که در جهت آموزش هنر مراقبت از خود جهت سنین‌مختلف تلاش میکنند بسیار لازم است چراکه با فراگیری این رشته از کودکی و قادربودن به تشخیص خطر و مکان خطر و یا افرادی که در صدد ایجاد مزاحمت و یا سرقت هستند از تعداد جرم کاسته خواهد شد و امنیت اجتماعی بالاتری در جامعه ایجاد خواهد شد و کمک شایانی است به سازمانهای قضایی کشور و نیروی محترم انتظامی. پس امیدواریم که ارگانها و سازمانهای مربوطه مسوول در کشور با حمایت از اینچنین‌ سازمانهایی‌ مثل سایمان که هدف ترویج سلامت و امنیت اجتماعی و هدف ترویج فرهنگ ورزش و فراگیری هنر تشخیص خوب از بد از کودکی را دارند جامعه ای بهتر با امنیت بیشتر و افرادی از نظر جسمانی و فکری و مخصوصا روحی سالمتری داشته باشیم

برچسب ها