مدیران کاشی قوی تر از تمام مدیران استان مرکزی

مدیران کاشی قوی تر از تمام مدیران استان مرکزی
بهمن 11, 1400
410 بازدید

وقتی مسئولین استان خوابند مدیران کاشی قوی تر از تمام مدیران استان مرکزی به قلم: حمیدرضا رفیعی سال هاست که بحث انتزاعِ دلیجان از استان مرکزی نُقل محافل بسیاری شده است، از اهالی مرکزی، قم و کاشان گرفته تا خود دلیجانی ها و گاهاً بهارستان نشینان که مانور تبلیغاتی برای جذب آراء در استان های […]

وقتی مسئولین استان خوابند

مدیران کاشی قوی تر از تمام مدیران استان مرکزی

به قلم: حمیدرضا رفیعی

سال هاست که بحث انتزاعِ دلیجان از استان مرکزی نُقل محافل بسیاری شده است، از اهالی مرکزی، قم و کاشان گرفته تا خود دلیجانی ها و گاهاً بهارستان نشینان که مانور تبلیغاتی برای جذب آراء در استان های مختلف در ایام انتخابات داشته اند تاکنون فقط مردم متضرر واقعیِ آن بوده اند.

دلمان میخواهد بگوییم و فریاد بزنیم انتزاعِ دلیجان ، از انتزاع را رقم زده و اجازه بدهید این شهرستان صنعتی با دارا بودن ظرفیت‌های علمی، فرهنگی ،ورزشی، مذهبی و غیره فراوان به طور عادی در جاده پیشرفت و توسعه قرار گیرد و حاشیه ها را از آن و مردمِ آن دور کنید اما به چه کسانی بگوییم؟ به طور خاص چه کسی را مخاطب قرار دهیم؟ چرا که یافت همی نشود مسئولی فارغ از سیاسی بازی، نفاق، کسب منافع جریانی و باندی که بتواند خواسته عموم شهروندان با مدیریت قوی و مقتدر را رقم بزند.
استان مرکزی عاری از هرگونه مدیر توانمند ، دلسوز ، کاربلد با روحیه ی فراگیر است که تمام استان از آن رنج برده و به تبع آن همواره دلیجان نیز از این مهم متضرر بوده تا جایی که این شهرستان اخیراً تکه تکه شد آن هم با نفوذ و لابی وزیرِ کاشانی مستقر در دولت جدید ! منطقه مرزی دلیجان با کاشان را با یک نامه و صورتجلسه و سفارش جدا کردند اما هیچ مسئولی از استان‌ مرکزی دَم نزد . هر چند می‌دانیم فرماندار و بخشدار دلیجان مجدانه و دلسوزانه پیگیر ممانعت از این اتفاق مهم هستند اما خواب زمستانی مسئولین در استان مرکزی عمیق تر از این حرفاست.
یک مجموعه صنعتی در مرز دلیجان کاشان که تمام بهره‌برداری هایش از جمله امور بانکی اداری و غیر در دلیجان است به راحتی و با علاقه و پیگیری فراوان در حال جدا شدن است آن هم با روستاها و مناطق مذهبی اطراف آن.
آقای وزیرِ اهلِ کاشان فقط به وظیفه اصلی خودت بپرداز قبل از اینکه مردم وظیفه ات را به یادت آورند و آقایان مسئولین مستقر در استان مرکزی اعم از مجمع نمایندگان ، استاندار، نماینده ولی فقیه ، رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان کمی اقدام و عملکرد فارغ از فضای تبلیغات ، هم برای شما ، هم برای مردم خوب است که مانع جدا شدن قطعه‌ای از پیکر استان مرکزی شوید که اگر پیگیر این مهم نیستید، که نیستید لااقل دلیجان را از استان مرکزی انتزاع کنید و اجازه دهید به قم ملحق شود، هرچند این در حالی است که شهروندان به دنبال حفظ مرز فعلی و بازگشت حرم حضرت علی بن امام باقر علیه السلام و الحاق روستاهای غیاث آباد و اطراف آن و شهرهای نزدیک به مرز به شهرستان دلیجان هستند.
از دادستان مرکز استان مرکزی نیز تقاضا می شود در جایگاه مدعی العموم با سرعت عمل بالا ، نسبت به پیگیری سریع، قانونی و مجدانه ی موضوع ترک فعل مسئولین مرتبط در استان با این موضوع ورود کرده و خواسته ی دلیجانی ها را پیگیر شوند.
اجازه دهید همچنان امیدوار بمانیم و اعتمادی که به مسئولین کردیم، سلب نشود.

 

برچسب ها