مطالبه حقوق مردم منطقه شازند

مطالبه حقوق مردم منطقه شازند
اسفند 14, 1400
96 بازدید

مطالبه حقوق مردم منطقه شازند عليرضا خلج اسدي/ صاحب امتياز و مدير مسئول آیا مطالبه حقوق به حق مردم منطقه شازند شرعی و انسانی است؟ شاید به گوشتان خورده باشد که آمار خودکشی ها در منطقه شازند نسبت به سایر شهرستان ها بالاتر است. یا شاید شنیده باشید بیماری های تنفسی، سرطان و وجود کودکان […]

مطالبه حقوق مردم منطقه شازند

عليرضا خلج اسدي/ صاحب امتياز و مدير مسئول

آیا مطالبه حقوق به حق مردم منطقه شازند شرعی و انسانی است؟ شاید به گوشتان خورده باشد که آمار خودکشی ها در منطقه شازند نسبت به سایر شهرستان ها بالاتر است.
یا شاید شنیده باشید بیماری های تنفسی، سرطان و وجود کودکان ناقص الخلقه درصد بالاتری در روستاهای هم جوار کارخانجات آلاینده منطقه دارد. مطمئنا برای هیچکس جز مردم شازند که درگیر مشکلات و مصائب از این نوع هستند این واژه نمی تواند ملموس باشد یا شاید این بیماری ها فعلا برای سایر روستاها بوجود نیامده باشد و برای آنها که درگیر نشده اند اهمیتی نداشته باشد، اما در وجود صنایع آلاینده می باشد و تنها راه کمک به مردم منطقه دادن امکانات بهداشتی ، رفاهی (درحیطه روح ، روان و جسم) توسط مسئولین به مردم منطقه است.
کلمه حق آلایندگی که مبلغی ناچیز پرداختی صنایع آلاینده در مقابل سلامت انسان ها و حیات آنهاست و مرهمی شده برای کاهش آلام و نگرانی آینده مردم، زمین های کشاورزی که به علت وجود این صنایع خشک شده و کارخانه قندی که با بی همتی برخی مسئولین سال هاست که تعطیل شده و همین روزاست که باقی مانده زمین این مجموعه که به فروش نرفته تبدیل به مرکز خرید گردد( در حالیکه سرمایه گذار و احیا کننده برای این کارخانه که میراث بجا مانده از پدرانمان است وجود دارد) و مردم همچنان نگران و امیدوار .
چرا پژوهشگران و کنشگران این میلیاردها تومان پولی که در طی این چندساله بعنوان حق آلایندگی به منطقه وارد شده و به اصطلاح هزینه شده را به اطلاع مردم نمی رسانند که هزینه چه کارهایی شده وچه درد یا درهایی را از مردم درمان نموده است.
درمانگاه ها و بیمارستان ها مجهز یافته شده یا اشتغال های پایداری ایجاد شده یا صنایع خانگی را برای زنان ایجاد نموده ایم؟به راستی چه کرده ایم؟
بیشتر این پول ها خرج آسفالت ،جدول، نما و تابلو شده تا کارهای زیربنایی و اساسی، مسئولین از خود نمیپرسند پس سهم واقعی مردم چه شد؟ حق و سهم جوانان،میانسالان و در کل زنان و مردان در کجای حق آلایندگی قرار دارد کافیست منطقه شازند را با دریافت میلیارد ها تومان حق آلایندگی با شهرستان های همجوار مقایسه کنید تا واقعیت را دریابید. از بخشداران ، دهیاران و شهرداران آمار طرح های ایجاد شده در منطقه که با استفاده از حق آلایندگی احداث شده را بخواهید تا بدانند چه اتفاقی رخ داده است.
از مسئولین جدید شهرستان و استان می خواهیم که با جدیت و دلسوزی میزان حق آلایندگی شازند را مشخص کرده و برای هزینه کردن آن برنامه ریزی زیربنایی و اساسی ارائه نمایند و صرفا به دادن وام آن هم وام هایی که با سود از مردم پس می گیرند اکتفا نکنند و قدم هایی بزرگ تر برداشته تا نسل های بعدی بتوانند از مواهب آن ها بهره مند شوند. از مسئولین میخواهیم تا کمک کنند کارخانه قند شازند که سمبل شکوفایی کشاورزی و صنعتی منطقه است راه اندازی گردد و بیمارستانی که حق مردم منطقه است ساخته شده و تلاش کنند که منطقه شازند که می تواند به عنوان یک قطب گردشگری در استان مرکزی و کشور مطرح شود را شکوفا نمایند و همچنین با حمایت از کارگاه های کوچک و بزرگ صنعتی اشتغال زا که آلودگی برای منطقه نداشته باشند گامی بزرگ در جهت اشتغال زایی منطقه برداشته شود.
شازند زنده است.

برچسب ها