واکنش مسئولین کلانشهر اراک به شهادت رسیدن حاج قاسم سلیمانی

واکنش  مسئولین کلانشهر اراک به شهادت رسیدن حاج قاسم سلیمانی
خرداد 24, 1400
19 بازدید

واکنش آيت ا… دري نجف آبادي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اراک: شهادت سردار سرافراز اسلام، نمونه تقوي زهد و آزادگي، الگوي مجاهدان بزرگ صدر اسلام است. برادر گرانقدر شهيد سپهبد قاسم سليماني رضوان ا… تعالي عليه و برادر مجاهد شهيد ابوالمهدي المهندس (رض) و همراهان آن بزرگواران که عمر شريف خود […]

واکنش آيت ا… دري نجف آبادي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اراک:

شهادت سردار سرافراز اسلام، نمونه تقوي زهد و آزادگي، الگوي مجاهدان بزرگ صدر اسلام است.

برادر گرانقدر شهيد سپهبد قاسم سليماني رضوان ا… تعالي عليه و برادر مجاهد شهيد ابوالمهدي المهندس (رض) و همراهان آن بزرگواران که عمر شريف خود را در راه عزت و اعتلاي اسلام و انقلاب اسلامي و مبارزه با استکبار وصهيونيست و جنايتکاران داعش صرف نموده و سرانجام به آرزوي ديرينه خود و ملاقات با اولياي اسلام و امام شهيدان و شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي نائل شدند را به حضرت بقيه ا… ارواحنا فداه و نايب بر حقش حضرت آيت ا… العظمي خامنه اي (مدظله العالي) و ملت بزرگ ايران و همه مجاهدان راه حق و آزادي و جبهه بزرگ مقاومت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و خاندان بزرگوار آن عزيزان تبريک و تسليت عرض مي نماييم.

خداوند متعال براي آن تربيت يافتگان گرانقدر دانشگاه امام حسين (ع) علو درجات و حشر با شهيدان و امام شهيدان و براي بازماندگان عزيز و همسر و فرزندان عزيزشان صبر و اجر و حسن توفيق و براي اسلام و جبهه مقاومت عزت و سربلندي و پيروزي و براي رهبري عزيز سلامت و عافيت و موفقيت همه جانبه مسئلت مي  نمائيم.البته خون اين شهيد بزرگوار و همرزمان مجاهد و فداکار وي موجب تقويت مقاومت و عزت اسلام علوي (ع) و صبر پايداري در راه حق و عدالت و مبارزه با استکبار و عمال آنها در منطقه خواهد شد و درخت تناوري که امام و رهبري با دست هاي باکفايت خود پايه گذاري نموده اند و با خون شهيدان و امت اسلامي آبياري شده و با خون اين بزرگواران به شجره طيبه الهي ايمان و قرآن و ولايت تبديل شده تا قيامت روز به روز بارورتر و آثار وثمرات و برکات آن شکوفاتر و دشمنان رسواتر و دست آنها از منطقه و ديار اسلام کوتاه خواهد شد.بدون ترديد راه و پرچم عزت و افتخار بر دوش جوانان غيرتمند اسلام تا قيام وليعصر (عج) تداوم خواهد يافت و چراغ روشنائي بخش مقاومت خاموش نخواهد شد و آمريکا و عمال آنها بايد منتظر پاسخ سخت اين اقدام تروريستي و تجاوزکارانه باشند. انشاء ا… به فضله و کرمه.

++++++++++

استاندار مرکزي:

آمريکايي‌ها با شهادت سردار سليماني وارد معرکه خطرناکي در منطقه و جهان شده اند

راه سترگ سردار سليماني در ميان نيروهاي مقاومت ادامه خواهد داشت

سيدعلي آقازاده در پيامي که در محکوميت شهادت سردار سليماني صادر شد، آورده است: سردار شجاع و سرافراز انقلاب، اسلام و ايران، که سال هاي متمادي در راه اعتلاي کلمه ا… و دفاع از کيان انقلاب و سرزمين هاي اسلامي جان خود را در طبق اخلاص گذاشته بود به آرزوي ديرينه اش يعني فيض عظيم شهادت رسيد.بدون ترديد راه سترگ ايثار و مقاومت سردار فداکار و عالي مقام شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني در ميان نيروهاي مقاومت اسلامي ادامه خواهد يافت و سبب وحدت و انسجام امت و ملت اسلام براي مبارزه با استکبار، جنايتکاران و نظام سلطه خواهد شد .آمريکايي‌ها با شهادت سردار سليماني وارد معرکه خطرناکي در منطقه و جهان شده اند که نتايج اين بازي خطرناک مي‌تواند خشم فرو خفته امت اسلامي در ضربه به منافع و نيروهاي آمريکايي را شعله ور کند.

اينجانب شهادت اين فرمانده محبوب امت اسلامي را به ساحت مقدس حضرت ولي عصر(عج)، مقام عظماي ولايت و فرمانده معظم کل قوا امام خامنه اي، ملت شهيد پرور ايران اسلامي، خانواده‌ بزرگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و خانواده معزز و محترم آن مجاهد شهيد تسليت و تبريک مي گويم و علو درجات و پاداش الهي را براي آن شهيد عالي مقام از خداوند متعال مسألت مي نمايم.

++++++++

پيام تسليت شهردار کلانشهر اراک

در پي شهادت سردار جانها و دلها،

سردار شهيد حاج قاسم سليماني:

 

در متن اين پيام آمده است:

بسم ا… الرحمن الرحيم

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

شهادت سردار رشيد، سلحشور و  پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سليماني و جمعي از همراهان ايشان به ويژه مجاهد بزرگ اسلام جناب اقاي ابومهدي المهندس به دست دولت تروريست و جنايتكار آمريكا را به پيشگاه حضرت وليعصر(عج) ،محضر رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامي، خانواده اين بزرگ تاريخ ايران و ملت شهيد پرور ايران اسلامي تسليت عرض مي‌ نمايم. سردار شجاع و بزرگ اسلام و سرباز ولايت با مجاهدت هاي خالصانه و شجاعانه در خط مقدم مقاومت نقش بي بديلي در حفظ وحدت و انسجام ملت هاي منطقه داشت و به عنوان پرچم دار جبهه مقاومت ايستادگي را به همگان آموخت.

بدون ترديد راه سترگ ايثار و مقاومت سردار فداكار و عالي مقام شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني اين مبارز خستگي ناپذير و سلحشور در نيروهاي مقاومت اسلامي ادامه خواهد يافت و سبب وحدت و انسجام امت و ملت اسلام براي مبارزه با اسكتبار، جنايتكاران و نظام سلطه خواهد شد.

شهادت اين مجاهد شريف و فداكار را به محضر حضرت وليعصر (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت ا… خامنه اي (مدظله العالي)، امت و ملت ايران اسلامي تبريک و تسليت عرض مي نمايم و از خداوند منان براي روح شهيد والامقام و عاليقدر سردار عزيز اسلام، سردار جانها و دلها آمرزش و رحمت واسعه الهي و براي خانواده معزا، بستگان و ملت شريف و امت اسلامي صبر جزيل خواستارم و اعلام مي كنيم كه راه پرچم دار عزت ايران اسلامي ادامه خواهد يافت.

+++++++++

علي ابراهيمي، نماينده مردم شازند:

انتقام خون پاک اين شهيد با شدت و غافلگيرکننده گرفته خواهدشد

بسم ا… الرحمن الرحيم

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلً

باسلام و احترام؛

سردار سرافراز و دلاور و شجاع ميهن و فرمانده سپاه قدس، اسطوره مبارزه با تروريسم بين‌المللي ، سرانجام اجر زحمات بي شمارش را از خداوند متعال گرفت و آسماني شد.

بدون شک سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني فرمانده قهرمان نيروي قدس سپاه پاسداران، مايه افتخارآفريني هاي ماندگاري، نه تنها براي ملت بزرگ ايران که براي عموم مردم جهان، مجاهدان راه حق و ملت هاي ستمديده عالم بود.

بديهي است رزم بي امان سردار س در دوران دفاع مقدس و سالها مبارزه در جبهه مقاومت در ياد و خاطره مردم جهان و ملت بزرگ ايران براي هميشه ماندگار و جاويدان خواهدماند. سردار سليماني نمونه اي بارز از غيرت و مردانگي مردان الهي بود.

او عمر و جواني خود را وقف دفاع از اسلام کرد و با حضور در دفاع مقدس، بارها به شرف جانبازي نائل آمد، اما هيچ گاه از پاي ننشست و با تعهد و اراده اي پولادين و سينه اي مملو از عشق به سالار شهيدان به عنوان فرمانده بي بديل جبهه هاي مقاومت، همچنان به ايثار و فداکاري خود ادامه داد تا سرانجام در مسير دفاع از حرم اهل بيت (ع) دعوت حق را لبيک گفت و به خيل ياران شهيدش پيوست.

اگرچه جنايت وحشيانه و ناجوانمردانه دولت آمريکا، امروز ملت ايران و رزمندگان منطقه مقاومت را در غم و اندوهي بزرگ و حيرت آور فرو برد، اما به فضل الهي انتقام خون پاک اين شهيد سعيد و همرزمانش با شدت و غافلگيرکننده گرفته خواهدشد.

 

 

++++++++++

دکتر سها ،مشاور استاندار مرکزي

 

وَجَهدُواْ فِى اللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ هُوَ اجْتَبَيكُمْ وَمَا جَعَلَ عَلَيْكُمْ فِى الدِّينِ مِنْ حَرَجٍ مِّلَّةَ أَبِيكُمْ إِبْرَاهِيمَ هُوَ سَمَّيكُمُ الْمُسْلِمِينَ مِن قَبْلُ وَفِى هَذَا لِيَكُونَ الرَّسُولُ شَهِيدًا عَلَيْكُمْ وَتَكُونُواْ شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ فَأَقِيمُواْ الصَّلَوةَ وَءَاتُواْ الزَّكَوةَ وَاعْتَصِمُواْ بِاللَّهِ هُوَ مَوْلَيكُمْ فَنِعْمَ الْمَوْلَىوَنِعْمَ النَّصِيرُ

 

جهاد کرد در راه حق ،نيکو جهادي

سرافراز زيست ،گزيده زيستني

عروج نمود ، اعلا عروجي

تسليم حق ‌زيست به تجلي مسلماني

نصرت يافت،عظيم نصرتي..

و کرامات ديد ، بزرگ کراماتي..

و به تحقيق که  فينصره الله نصرا عظيما

گواهش ملائک ‌گشتند ، گواه گشتني…

و قلب ها در فراقش گريستند،خون گريستني

غافل که فراق ما ، فراغ او بود

او گزيده آمد،مخلص زيست و سرافراز رفت

او قاسم بود.به اعلا نمايه ي قاسميت…

اسير خاک نشد،چرا که ملکش سليماني بود در پهنه ماوراء

او ماورائي بود

او آسماني شد…

++++++++++++++

پيام تسليت اعضاي شوراي اسلامي شهر اراک

در پي شهادت سردار رشيد اسلام، سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني

در پي شهادت مظلومانه سردار رشيد اسلام حاج قاسم سليماني، اعضاي شوراي اسلامي شهر اراک در پيامي اين ضايعه جانسوز را به محضر رهبر معظم انقلاب و مردم شريف ايران تسليت عرض نمودند. متن پيام بدين شرح است:

هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‌اند، مرده مپندار، بلكه زنده‌اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‌شوند. [آل عمران – 169]

شهادت هنر مردان خداست. ضايعه دردناک شهادت سردار رشيد اسلام حاج قاسم سليماني را به محضر حضرت بقيه ا… الاعظم (عج) و رهبر معظم انقلاب، مردم شريف ايران و تمامي آزادگان و مبارزان با ظلم و استکبار  تسليت عرض مي نماييم.

اعضاي شوراي اسلامي کلانشهر اراک

 

پيام تسليت سيد مهدي مقدسي

نماينده مردم اراک، خنداب و کميجان :

سپهبد  شهيدحاج قاسم  سليماني

نماد يک انديشه پاک، الگو و انسان ساز بود.

بسم رب الشهدا و الصديقين

“مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلا”

صلابت و اقتدار اسلام عزيز و ايران سربلند، مرهون مجاهدت و فداکاري دليرمرداني است که در مکتب عزت ساز اسلام، عشق و ايثار و خدمت آموخته اند. با قلبي اندوهگين و چشماني اشکبار، شهادت بزرگمرد ميدان جهاد و رشادت، نابغه نظامي و سياسي، نماد عزت و مردانگي و صلابت و مجاهد خستگي ناپذير، سردار بي بديل سپاه اسلام و فرمانده دلاور و قهرمان نيروي قدس، سپهبد پاسدار حاج قاسم سليماني و جمعي از همرزمانش به ويژه شهيد بزرگوار، ابومهدي المهندس را به محضر امام زمان (عج) و مقام معظم رهبري و همه عاشقان خط سرخ علوي و دفاع از شعائر اسلامي و تمامي آزادگان و مجاهدان در راه دين و آزادي در سراسر جهان و به ويژه امت قدرشناس ايران و خانواده معزز شهيد و همرزمان سبزپوشش در سپاه پاسدارن، تبريک و تسليت عرض مي نمايم.

اين مبارز عاشق و عابد عارف، عمري در راه اعتلاي اسلام عزيز و انقلاب اسلامي گذراند و خداوند مهربان نيز مزد تلاش و مجاهدت چهل ساله اش را در شهادت او قرار داد و اين سردار بزرگ اسلام را به آرزوي ديرينه اش رساند. او که خواب دشمنان اسلام وانقلاب را در سرتاسر جهان در طول حيات بابرکت خود آشفته ساخت و دشمن با به شهادت رساندن او، عمق کينه خود عليه اسلام و انقلاب اسلامي را نشان داد، غافل از اينکه با شهادت او ده ها تن ديگر از همرزمانش پرچم جهاد و مبارزه را به دوش خواهند کشيد.

به يقين نقش آفريني هاي بزرگ و حماسه هاي جاوداني که آن عارف بصير در دفاع مقدس و دفاع از حريم حرم و فرماندهي و جهاد بي نظير در جبهه مقاومت از خود نشان داد، در تاريخ زرين ايران اسلامي خواهد درخشيد وهيچگاه فراموش نخواهد شد. به يقين که او در طول عمر با برکت خويش هيچگاه در صحنه مبارزه با دشمنان و مجاهده در راه خدا غايب نبود، او نه يک فرد، بلکه نماد يک انديشه پاک، الگو و انسان ساز بود.

 

++++++++

بهروز اکرمي، معاون سياسي استاندار مرکزي:

فرزندان ايران، انتقام خواهند گرفت

انا لله و انا اليه راجعون

شهادت هنر مردان خداست

اينجانب شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني و جمعي از ياران ايشان را محضر حضرت وليعصر (عج)، مقام معظم رهبري و ملت شريف ايران تبريك و تسليت عرض مي نمايم. بدون شک فرزندان ايران اسلامي انتقام خون پاك اين شهدا را از آمريكاي جنايتكار و هم پيمانانش خواهند گرفت و با اينگونه اقدامات امت اسلامي بيدارتر خواهند شد.

 

 

+++++++++

مدير کل دفتر فني استانداري مرکزي:

حاج قاسم سليماني بزرگ قبيله مردان بود

حميدرضا نوازني گفت: شهيد حاج قاسم سليماني به تنهايي يک فرهنگ بود. فرهنگ خدمت بي تکلف و بي ريا، فرهنگ بدهکار بودن بجاي طلبکار بودن و فرهنگ انجام وظيفه تا سرحد توان.

اين کشور همانقدر که به ژنهاي خوب بي نياز است به همان اندازه به امثال سليماني ها نيازمند است.

حاج قاسم سليماني بزرگ قبيله مردان بود.اما هرگز نه به دنبال نام بود و نه نان. او به راحتي با همان سادگي مورد پسند مردم در تمامي قلبها رخنه کرد و ماندگار شد. روحش شاد.

 

+++++++++

پيام تسليت عابد حقدادي، در پي شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سليماني:

سرانجام به آرزوي 40ساله خود رسيد

عابد حقدادي، مدير کل ورزش و جوانان استان مرکزي با انتشار پيامي، شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام، حاج قاسم سليماني را تبريک و تسليت گفت.

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا.

سحرگاه امروز، سردار سرافراز اسلام، مالک اشتر ولايت، حاج قاسم سليماني، با توطئه شوم مزدوران استکبار در بغداد به شهادت رسيد.

فقط شهادت ميتوانست روح بلند و نستوه اين فرمانده دلاور را آرام کند. او سرانجام به آرزوي 40ساله خود رسيد.

شهادت سردار پرافتخار اسلام، مظهر مقاومت و رشادت، سردار سپهبد حاج قاسم سليماني را به محضر مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، علماي اسلام، خانواده معظم شهدا و ايثارگران بويژه خانواده شهداي ورزشکار، سرداران و فرماندهان ايران اسلامي، ملت قدرشناس ايران، جامعه ورزش و جوانان، مردم شريف استان و بويژه خانواده معزز ايشان تسليت عرض مي‌نمايم. فرماندهي مدبرانه و قدرتمند اين شهيد عزيز دردفاع از  مقاومت اسلامي و همچنين منش مردمي ايشان  هر روز و هميشه در دل و ذهن مردم ايران و ملت‌هاي آزاديخواه باقي خواهد ماند. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

برچسب ها