وقتي وزير ورزش به دليجان مي آيد

وقتي وزير ورزش به دليجان مي آيد
آبان 15, 1400
315 بازدید

وقتي وزير ورزش به دليجان مي آيد تکـرار تـاريـخ • حميدرضا رفيعي ، خبرنگار چشم به راه در دليجان پاییز 1384 ، استان مرکزی پذیرای یک مقام رسمی از دولت محمود احمدی نژاد بود، آنجاکه اولین سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی کشور رقم خورد. سفری که آن روز فقط به تماشا […]

وقتي وزير ورزش به دليجان مي آيد
تکـرار تـاريـخ
• حميدرضا رفيعي ، خبرنگار چشم به راه در دليجان

پاییز 1384 ، استان مرکزی پذیرای یک مقام رسمی از دولت محمود احمدی نژاد بود، آنجاکه اولین سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی کشور رقم خورد. سفری که آن روز فقط به تماشا و بازدید از اماکن ، زمین ها و تجهیزات ورزشی استان ختم شد.
آن روز را به طور دقیق به یاد دارم، همراه کاروان بودم، محمد علی آبادی به شهرستان دلیجان هم آمد، یک بازدید کوتاه توام با قدم زدن عجولانه در ورزشگاه آزادی، مجموعه ورزشی شهدای هفتم تیر، تماشای وضعیت اسف بار زمین فوتبال و محل احداث سالن اختصاصی بانوان در شهرک امام رضا(ع) برنامه ی آن روز بود که نتیجه ای هم در بر نداشت یا دست کم کسی به یاد ندارد.
تاریخ تکرار شد، 16 سال از آن ماجرا می گذرد، دولت جدید مستقر شده، وزیر ورزش دولت هم سفر به استان ها را آغاز نموده که مرکزی هم از این بی نصیب نشده است. در برنامه ریزی های سفر دو روزه اصلا قرار نبود که به دلیجان بیاید و برخی هم علاقه ای برای سفر دکتر سجادی به دلیجان نداشتند.
بالاخره پس از کش و قوس های فراوان و اعلام برنامه های مکرر و مختلف آقای وزیر را راهی دلیجان کردند که شاید اگر برنامه افتتاح مسابقات فوتسال توسط سپاه تدارک دیده نمی شد ، هرگز توانایی دیدار چهره به چهره برخی ورزشکاران و پیشکسوتان در این شهرستان و گفتگو با وزیر مهیا نمی شد.سفری که آقای وزیر عجولانه و کمتر از 10 دقیقه برای بازدید از مجموعه هفتم تیر گذراند، سپس به مجموعه ورزشی آزادی رفت تا در ادامه دلیجان را به مقصد محلات ترک کند. سوال ورزشکاران از سجادی این است که اگر نمی آمدید چه اتفاقی می افتاد که در این سفر عجولانه رخ داد؟
تجربه نشان داده وزرای وزارتخانه هایی با مسئولیت اجتماعی، فرهنگی و ورزشی کمتر به شهرستان ها سفر می کنند و اگر سفری این چنین هم باشند نمی توانند اعجازی ابراز کنند، پس لااقل به حرف و درد دل ها گوش می سپردند تا آرامشی محقق شود.
شاید برخی در این بین بگویند همین که بیاید و ببیند خودش معجزه است یا اینکه نامه هایی اسرار آمیز برای حل بحران ها می دهیم تا مشکلات با نَفَس مسیحایی وزیر محترم گره گشایی کنند.
اما در حاشیه سفر وزیر ورزش و جوانان به شهرستان دلیجان، فرماندار این شهرستان در گفتگو با چشم به راه تصریح کرد: قصد و نیت ما از سفر وزیر محترم ورزش و جوانان به دلیجان در ابتدا آشنایی کلی ایشان با وضعیت اسف بار و رها شده ی اماکن و تجهیزات ورزشی طی سال های اخیر بود. وحید براتی زاده با اشاره به این مطلب که مجتمع ورزشی شهدای هفتم تیر نیز در دسترس ترین فضای ورزشی برای عموم جامعه است که نیاز جدی به بازسازی و تجهیز ابنیه دارد، افزود: نصب برج های نوری برای زمین فوتبال این مجموعه، مرمت و بازسازی سالن های ورزشی شهرستان و تعمیر سالن ورزشی شهر نراق نیز بسیار حائز اهمیت بود که گزارش مکتوب آن به آقای دکتر سجادی ارائه شد.
وی خاطر نشان ساخت: قله دومیر به عنوان بلند ترین قله استان مرکزی یکی از قلل طرح سیمرغِ فدراسیون کوهنوردی است که به همین واسطه سالانه میزبان کوهنوردان بسیاری از سراسر کشور هستیم و می بایست فضای مناسب و مفیدی برای میزبانی واسکان کوهنوردان در آن منطقه پیش بینی شود که برنامه ی پیشنهادی برای تحقق این مهم از جمله تقاضای تخصیص اعتبار 5 میلیارد ریالی و تغییر مالکیت آموزشگاه آن منطقه از وزارت آموزش و پرورش به وزارت ورزش و جوانان را مطرح نمودیم.
فرماندار دلیجان در ادامه تصریح کرد: ما برای توسعه ورزش همگانی و ایجاد فضایی عمومیِ ورزش در دهستان گردشگری جاسب نیز برنامه های پیشنهادی اراده دادیم و در این سفر به دنبال احداث زمین چمن مصنوعی برای روستاهای دودهک، جوشق، جاسب و قالهر هستیم. رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دلیجان نیز طی گفتگوی جداگانه با خبرنگار چشم به راه گفت: برنامه های سفر وزیر محترم ورزش و جوانان بهنر از آنچه ما فکر می کردیم انجام شد. حمید کهریزی بیان کرد: ما به دنبال این بودیم که در سفر کوتاه دکتر سجادی مشکلات ورزش به ویژه مباحث عمرانی ورزش را به دلیل قدمت بالای اماکن ورزشی شهرستان دلیجان مطرح کنیم که اهداف ما محقق شد.
وی تاکید کرد: طی هفته آینده نیز با همراهی مسئولین شهرستانی و مدیرکل ورزش و جوانان استان پیگیری های لازم در راستای قول های مساعد مقام محترم وزارت صورت خواهد گرفت چرا که ما 15 مورد مهم با محوریت بازسازی و تجهیز اماکن ، توسعه ورزش همگانی و توسعه ورزش روستای را تقدیم ایشان نمودیم. امیدواریم که تکرار تاریخ این بار به نفع توسعه و پیشرفت و اصلاح ساختار ورزش در شهرستان دلیجان رقم بخورد.

برچسب ها