پیروزی آلومینیوم در گرمای آبادان/سه امتیاز دلچسب با طعم تندِ بندری

پیروزی آلومینیوم در گرمای آبادان/سه امتیاز دلچسب با طعم تندِ بندری
مرداد 31, 1401
131 بازدید

پیروزی آلومینیوم در گرمای آبادان/سه امتیاز دلچسب با طعم تندِ بندری به قلم:محمد پاکی تیم فوتبال آلومینیوم‌ اراک در جریان هفته دوم لیگ‌برتر توانست در یک دیدار خارج از خانه با گل محمدرضا آزادی، یک بر صفر تیم صنعت‌نفت آبادان را شکست بدهد و دست پر به اراک برگردد. هفته دوم لیگ‌برتر فوتبال ایران در […]

پیروزی آلومینیوم در گرمای آبادان/سه امتیاز دلچسب با طعم تندِ بندری

به قلم:محمد پاکی

تیم فوتبال آلومینیوم‌ اراک در جریان هفته دوم لیگ‌برتر توانست در یک دیدار خارج از خانه با گل محمدرضا آزادی، یک بر صفر تیم صنعت‌نفت آبادان را شکست بدهد و دست پر به اراک برگردد.

هفته دوم لیگ‌برتر فوتبال ایران در حالی برگزار شد که آلومینیوم برای فراموشی شکست بازی قبل پا به آبادان گذاشت و در مقابل صنعت‌نفت آبادان قرار گرفت.
بازی الومینیوم و صنعت نفت ابادان در تاریخ ۲۸ مرداد ماه ۱۴۰۱ در ساعت ۲۰:۳۰ آغاز شد،نیمه نخست بازی بسیار کم افت و خیز بود و چنگی به دل نمیزد و آلومینیوم با توجه به دو وینگر خارجی خود کمی رو به جلوتر نسبت به صنعت‌نفت بازی میکرد اما راهی به جایی نبرد.

 نیمه دوم پر  اتفاق بود

در نیمه‌دوم علی رغم مالکیت توپ بیشتر صنعت‌نفت، آلومینیوم امید های گلزنی بیشتری خلق کرد و بعد از یک حمله ی ناموفق بالاخره توانست از سانتر های فخرالدینی نتیجه بگیرد و با یه شروع مجدد از ضربه آزاد به گل برسد.

در دقیقه ۵۶ یک ضربه‌ کاشته برای آلومینیم به دست آمد و فخرالدینی با یک ارسال بدون نقص توپ را به محوطه صنعت‌نفت فرستاد که با ضربه سر هوشمند روانه دروازه شد، ولی مرادیان توپ را دفع کرد تا در ریباند و یک فرصت طلبی بسیار عالی محمدرضا آزادی توپ را به تور دروازه بچسباند و اولین گل فصل را برای آلومینیم به ثمر برساند.

در ادامه آلومینیوم در حالیکه می‌توانست فاصله را بیشتر کند اما ۲ موقعیت صددرصد گل دیگه رو از دست داد و بعد از اخراج حسینی و ده نفره شدن آلومینیوم صنعت نفت فشار را بیشتر کرد و دو سه باری دروازه پورحمیدی را تهدید کرد، اما واکنش‌های فوق‌العاده پورحمیدی نفتی ها را در باز کردن دروازه آلومینیوم ناکام گذاشت تا بازی با نتیجه یک بر صفر به پایان برسد و شاگردان مهدی‌ رحمتی در گرمای طاقت‌فرسای آبادان  توانستند بدون چون و چرا با یک بازی مناسب و کنترل کننده یک برد خارج از خانه و دلچسب به دست بیاورند و با سه امتیاز و فلافل آبادانی در چمدان به اراک بازگردند.

مستحکم مثل مهران موسوی

از میان عملکرد‌های بازیکنان جا داره علاوه بر تاکید روی بازی خوب پورحمیدی و هوشمند و والنتینو و آزادی به نمایش تحسین‌برانگیز مهران موسوی اشاره کنیم که در ۸ نبرد موفق و ۹ بار دفع توپ درست داشت و نمره ۷.۴۱ را بدست آورد. موسوی با تجربه بالای خود مهاجمین صنعت‌نفت را قبل از رسیدن به محوطه جریمه خنثی کرد و با کمک محمدزاده مانع از این شدن صنعت نفت در طول بازی موقعیت با کیفیت و خطرناکی خلق کند و به خوبی عقب زمین را جمع کردند.

فوتبال ایران بازنده در مقابل کادر درمانی

اما در دقایق پایانی بازی ناگهان اتفاق ناپسند و درگیری عجیبی به وجود آمد. بعد از اینکه در بازی استقلال و ملوان ساپینتو مربی جدید استقلال که نشون داد علاقه خاصی به جلب توجه دارد در یک حرکت ناشایست به تخت های هلال احمر لگد زد و باعث نارضایی عوامل و تدارکات بازی شد در بازی آلومینیوم و صنعت نفت برخورد و مجادله ای میان فخرالدینی و رضا جبیره با تدارکات و عوامل حمل برانکارد اتفاق افتا‌د که با مداخله بقیه بازیکنان پایان یافت. هر چند که میدانیم فشار بازی بسیار زیاد است اما این درگیری های فیزیکی با زحمت‌کشانی که همواره کمک حال بازیکنان هستند اصلا درست نیست و برای فوتبال ما بسیار زشت و نادرست است.

انتظار برای حضور بانوان در استادیوم

از دیگر نکات بازی که باید هربار به آن توجه کرد عدم دوباره حضور تماشاگران و سکوهای خالی و بی‌هیجان ورزشگاه بود که معلوم نیست تا کی و کجا قرار هست با بهانه‌های الکی زیرساخت و فروش اینترنتی مانع از حضور تماشاگران پرشور و به خصوص بانوان علاقه‌مند در ورزشگاه بشوند. حتی خبرهایی در هفته پیش شنیده شد که میرشاد ماجدی سفر به زوریخ و دیدار با رئیس فیفا را لغو کرده تا به قرار های انتخاباتی برسد و این درحالیست که شائبه هایی وجود دارد این کنسلی ناگهانی فراری بود برای مواجه نشدن با فیفا و سوال حضور بانوان در استادیوم های ایران که باعث تعلیق و تبعات دیگر خواهد شد.

امیدوار به تقابل با پرسپولیس/بازهم الومینیوم در خانه بدون تماشاگر

در انتها و با نگاهی به هفته ی پیش‌رو و بازی جذاب با پرسپولیس امیدواریم که آلومینیوم با هماهنگی بیشتر بتواند با تکنیک و سرعت والنتینو و زاپاتا از کندی دفاع و فضای خالی پشت مدافعین کناری پرسپولیس استفاده کند و همچنین با یک دفاع منسجم در مقابل ضعف پرسپولیس در بازی‌سازی و مهاجم های کم فروغشون نتیجه مطلوب را بدست آورد و تاکتیک های نداشته ی یحیی را به خوبی خنثی کند تا همانند خاطره خوب دیدار حذفی سال گذشته دومین برد لیگ را در خانه جشن بگیرد.

این نکته که الومینیوم در دومین بازی خانگی خود بخاطر محرومیت فصل پیش در بازی خانگی مقابل پرسپولیس هم یار دوازدهم خود را ندارد ، بسیار شائبه بر‌انگیز و تلخ است.

برچسب ها