چهل و سومين شهردار دليجان

چهل و سومين شهردار دليجان
آبان 1, 1400
299 بازدید

چهل و سومين شهردار دليجان بر مسند نشست حميدرضارفيعي/خبرنگار چشم به راه در دليجان دوشنبه ۲۶ مهرماه ۱۴۰۰ سالن شهدای گمنام فرمانداری دلیجان میزبان مسئولین و مهمانانی بود که به منظور شرکت در آیین معارفه شهردار منتخب شورای اسلامی شهر در دوره جدید و تکریم از سرپرست جوان شهرداری گردهم آمده بودند. پس از جَری […]

چهل و سومين شهردار دليجان
بر مسند نشست
حميدرضارفيعي/خبرنگار چشم به راه در دليجان

دوشنبه ۲۶ مهرماه ۱۴۰۰ سالن شهدای گمنام فرمانداری دلیجان میزبان مسئولین و مهمانانی بود که به منظور شرکت در آیین معارفه شهردار منتخب شورای اسلامی شهر در دوره جدید و تکریم از سرپرست جوان شهرداری گردهم آمده بودند. پس از جَری تشریفات همیشگی و سخنرانیهای روال مسئولین مرتبط نظیر معاون استاندار، فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر و سایرین، حکم انتصاب علیرضا رستم پور متولد ۱۳۵۷ برای تصدی شغل مدیریت شهری دلیجان به وی تقدیم شد. هرچند رستم پور فارغالتحصیل رشته کارشناسی ارشد طراحی و برنامه ریزی شهری و کارشناسی اقتصاد نظری است که میتواند کمک شایانی به او در امر مدیریت محوله داشته باشد، که چاشنی آن نیز سابقه اندک او در شهرداری شهرهای بسیار کوچک کهک و دستجرد در استان قم و مدیر بودن در پروژه های مطالعاتی و توسعه محور نیز مکمل برخورداری وی از آشنایی کامل با وظایف و مسئولیت های شهرداری ها است. اما با مروری بر تاریخ نه چندان دور شهرداری اگر قرار باشد همراه داشتن مشاورین اتوبوسی اتفاق بیفتد ،خاطره نه چندان دلنشین شهردار جوان در دوره سوم زنده خواهد شد. چهل و سومین شهردار دلیجان در حالی سکان هدایت این نهاد عمومی بزرگ را بر عهده گرفته است که ۱۰ شهردار بومی و سی و دو شهردار غیر بومی قبل از خود از سال ۱۳۱۷ تا کنون هدایت و رهبری این نهاد را با عملکرد های مختلف بر عهده داشتند که به زعم همگان اوج فعالیت،اقدامات و توسعه صورت گرفته در دلیجان از سال ۸۷ تا ۹۷ رقم خورده، یعنی دهه ای که در آن ۳ شهردار بومی و ۲ شهردار غیر بومی اقدامات چشمگیر در حوزه های مختلف از خود به جای گذاشته اند که انتظارات شهروندان را در سطح مورد انتظاری نگه داشته است. رستم پور خود می تواند انتخاب کند که قانونمنداری، شایسته سالاری، شجاعت، اقدامات موثر و نوین و توسعه را با چاشنی تدبير و اقتدار در هم آمیخته و با گشودن درب اتاق کارش به روی نخبگان و دلسوزان، شهری آباد و توسعه یافته را در پایان مدیریت خود به دفتر خاطرات ثبت کند یا همانند برخی غیر بومی ها به طرق مختلف با دلیجانی ها خداحافظی کند.
این اولین آزمون وی در قبول مسئولیت در مرکز سومین شهرستان صنعتی در استان مرکزی است که می تواند او را سربلند کن به شرط آنکه به تمامی جنبه های تخصصی و عمومی و آشنایی با فرهنگ و پیشینه دلیجان توجه داشته باشد و با اهالی فرهنگ، هنر، رسانه، ورزش، سیاسیون، مذهبیون و نهادهای مدنی و… شهرداری را آشتی دهد و از همفکری ایشان بهره ببرد و در نهایت اقدامات مقتدرانه در راسـتـای پیشرفـت شهـر را بــه سـرانجـام بـرسانــد.
شهردار جدید دلیجان با چالش های جدی نظیر: طرح نیمه کاره بافت فرسوده، تعریض خیابان امام، فضای سبز توسعه و نوسازی نشده، حمام سنتی، توسعه پارک جنگلی، تکمیل آرامستان، مطالعه محوری و پژوهش، ارتقا درجه شهرداری، تکمیل و تقویت منابع انسانی، درآمد پایدار شهرداری، بلوار شورا…. مواجه است که با اولویت بندی باید در خلال پروژه های جدید به سرانجام برسد. امیدمان بر این است که شورای اسلامی شهر در دوره فعلی که ترکیبی از تجربه عضویت در دوره های قبلی با جوانان جویای نام است بتوانند همراه شهردار و شهرداری بوده و با توجه به وضعیت معیشت مردم گام های جدی،مفید و ارزنده ای بردارند تا انگیزه و امید از دست رفته به شهروندان برگردد.

برچسب ها