59 درصد از واحدهای مسکن روستایی استان ، مقاوم سازی شده است

59 درصد از واحدهای مسکن روستایی استان ، مقاوم سازی شده است
شهریور 18, 1402
51 بازدید

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان مرکزی : 59 درصد از واحدهای مسکن روستایی استان ، مقاوم سازی شده است آرش طاقبستانی معاون امور باز سازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان مرکزی طی یک مصاحبه اختصاصی به تشریح عملکرد این حوزه پرداخت و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  باهدف ساخت ،  […]

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان مرکزی :

59 درصد از واحدهای مسکن روستایی استان ، مقاوم سازی شده است

آرش طاقبستانی معاون امور باز سازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان مرکزی طی یک مصاحبه اختصاصی به تشریح عملکرد این حوزه پرداخت و گفت:
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  باهدف ساخت ،  بازسازی و مقاوم سازی مسکن محرومین اولین نهادی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی  با فرمان تاریخی امام تاسیس شد و کار خودش رو با بازسازی و مقاوم سازی  مسکن در مناطق جنگی آغاز کرد.
وی افزود : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بعد از جنگ تحمیلی نیز با بازسازی و مقاوم سازی  ساختمان ها درحوادث غیر مترقبه نظیر سیل و زلزله به کمک اقشار مختلف مردم آمد.
طاقبستانی افزود :  تا کنون  در طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی حدود 59 درصد واحدهای روستایی مقاوم سازی شده که سقف تسهیلات در این طرح 200 میلیون تومان بوده است.
وی گفت: همچنین  حدود 4 میلیارد تومان از سال 1392 در قالب تسهیلات قرض الحسنه جهت تعمیر و احداث حمام با سقف فردی 20 میلیون تومان پرداخت شده است.
وی تصریح کرد : همچنین پرداخت مبلغ 14 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از حساب 100 امام با همکاری پست بانک به منظور تکمیل واحدهای نیمه  تمام  از دیگر اقدامات این حوزه میباشد
تامین مسکن برای خانوارهای دارای حداقل دو عضو  معلول روستایی و همچنین خانوارهای تحت حمایت بهزیستی به مبلغ دو میلیارد و هفت صد میلیون تومان برای 79 خانوار از دیگر اقدامات این معاونت میباشد.

وی اضافه کرد : تفاهم نامه تامین مسکن ایتام 99 و تامین مسکن اقشار کم درآمد با سقف فردی 20 میلیون تومان جهت تکمیل واحد های نیمه کاره که تا کنون دو میلیارد و 666 میلیون تومان پرداخت شده است.
ایشان با اشاره به اینکه در مواردی ضروری است جهت جلوگیری از رانت زمین و برای کمک به تامین مسکن نیازمندان روستایی پروژه ساخت مسکن بصورت انبوه تعریف  شود که بر این اساس بنیاد مسکن 317 واحد تا سال 1401 ساخته است.
طاقبستانی تصریح کرد : همچنین امضا تفاهم نامه سه جانبه بین بنیاد مسکن،  سازمان برنامه و بودجه و استانداری مرکزی جهت احداث 2000 واحد مسکونی برای خانواده های نیازمند در سطح استان از دیگر اقدامات این حوزه میباشد.
وی ادامه داد : همچنین تفاهم نامه سه جانبه ای بین بنیاد مسکن، بنیاد علوی و کمیته امداد جهت احداث 235 واحد بسته شد، که این کمک ها   شامل  50 میلیون تومان کمک بلاعوض  و 200 کیسه سیمان رایگان و دو تن میلگرد رایگان جهت ساخت واحد مسکونی برای نیازمندان است ، که این پروژه 87 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ،  از دیگر برنامه های این حوزه میباشد .
ایشان گفت :  همچنین تفاهم نامه سه جانبه ده هزار واحدی با بنیاد مستضعفان و کمیته امداد جهت احداث 70 واحد مسکونی در بخش میلاجرد که در حال حاضر  59 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار  است.

وی تصریح کرد : جهت احداث 80 واحد مسکونی برای خانوارهای تحت حمایت امداد در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت تفاهم نامه ای با بنیاد علوی و کمیته امداد امضا شد که برا اساس آن هر واحد 100 میلیون تومان بصورت بلاعوض دریافت کند که پیشرفت فیزیکی این پروژه 6 درصد است.
طاقبستانی  افزود : امضای تفاهم نامه دو جانبه ای بین بنیاد و بهزیستی جهت احداث یا تکمیل واحد مسکونی برای معلولین و مدد جویان تحت پوشش بهزیستی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعت که هر واحد تا سقف 100 میلیون تومان بصورت بلاعوض پرداخت میشود که از 140 سهمیه تخصصی 78 واحد به بانک معرفی شده و پروژه از 51 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

وی در پایان گفت:  30 هزار فقره بیمه حوادث مسکن روستایی به منظور جبران خسارت احتمالی در هنگام وقوع حوادث توسط شرکت بیمه انجام و همچنین استفاده از خدمات فنی بیش از چهل دفتر طراحی و 140 ناظر در قالب نظام فنی روستایی صورت گرفته است

برچسب ها