افزایش رقم ناوگان سامانه هوشمند جمع آوری پسماند خشک «اکو»

مرداد 24, 1401
75 بازدید

سرپرست سازمان پسماند شهرداری اراک خبر داد: افزایش رقم ناوگان سامانه هوشمند جمع آوری پسماند خشک «اکو» اراک –پایگاه خبری چشم براه: سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک از افزایش دو برابری رقم ناوگان سامانه هوشمند جمع آوری پسماند خشک «اکو» خبر داد و گفت: نوزدهم خرداد ماه گذشته اپلیکیشن «اکو» با ۵ خودرو جمع […]

سرپرست سازمان پسماند شهرداری اراک خبر داد:

افزایش رقم ناوگان سامانه هوشمند جمع آوری پسماند خشک «اکو»

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک از افزایش دو برابری رقم ناوگان سامانه هوشمند جمع آوری پسماند خشک «اکو» خبر داد و گفت: نوزدهم خرداد ماه گذشته اپلیکیشن «اکو» با ۵ خودرو جمع آوری پسماند کار خود را آغاز کرد، که این تعداد هم اکنون به ۱۱ خودرو افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از اداره ارتباطات و امور بین المللی شهرداری اراک، مهدی فدوی در نخستین جلسه بررسی عملکرد سامانه هوشمند جمع آوری و خرید پسماندهای خشک شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک، ضمن بیان جمع‌آوری بیش از ۱۷ تن پسماند خشک در دوماه اظهار کرد: نوزدهم خرداد ماه گذشته اپلیکیشن اکو با پنج خودرو جمع آوری کننده پسماند، کار خود را در اراک آغاز کرد و امروز با گذشت دو ماه به دنبال استقبال مناسب شهروندان اراکی تعداد ناوگان فعال این سامانه به ۱۱ خودرو افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: خط تفکیک پسماندهای خشک با ظرفیت ۸ تن به صورت روزانه درحال فعالیت است و انتظار میرود با توجه به حسن توجه مناسب شهروندان به مبحث تفکیک از مبدا در آینده ای نزدیک، ظرفیت این خط تفکیک نیز افزایش پیدا کند. البته هنوز از تمام ظرفیت این خط تفکیک هشت تُنی استفاده نمیشود اما به هر سو با برنامه ریزی و آینده نگری آماده پشتیبانی کامل از نیاز های پروژه تفکیک از مبدا پسماندهای خشک هستیم.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک در مورد آمار فعالیت سامانه هوشمند تفکیک از مبدا پسماند های خشک، اظهار کرد: در دو ماه گذشته بیش از ۳۶۰۰ نفر از همشهریان محترم در اپلیکیشن اکو ثبت نام کردند و تا به امروز ۳۸۱۷ درخواست جمع آوری و خرید پسماند های خشک ثبت شده است.

فدوی افزود: تا به امروز پس از ثبت درخواست های شهروندی بیش از ۷۱ تن پسماند خشک از سطح شهر اراک مورد خریداری قرار گرفته که نشان میدهد به صورت میانگین روزانه یک تن پسماند خشک جمع آوری شده است که همین موضوع گواهی بر موفقیت اجرای طرح تفکیک از مبدا سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک توسط اپلیکیشن اکو است.

وی حجم قابل توجه جمع آوری شده پسماندهای خشک از اصناف را ستودنی دانست و گفت: اگر بخواهیم آمار های شهر اراک را که جمعیت پانصد هزار نفری دارد با شهری مانند مشهد که بیش از سه میلیون جمعیت دارد، مقایسه کنیم در خواهیم یافت که پس از درخواست های شهروندان مشهدی تنها دوازده تن و پانصد کیلوگرم پسماند خشک جمع آوری شده ولی در مقابل پیرو همین درخواست ها در اراک سیزده تن و هفتصد کیلوگرم جمع آوری ثبت شده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک در پایان بیان کرد: باعث خوشحالی و افتخار ما است که شهروندان اراک چند برابر سایر شهرهای کشور، اهمیت بحث تفکیک از مبدا پسماند های خشک را درک کردند و به محیط زیست شهری خود احترامی بسیار میگذارند.