انجام ۲۷۱۰ دادرسی از طریق شبکه الکترونیکی در اراک

انجام ۲۷۱۰ دادرسی از طریق شبکه الکترونیکی در اراک
تیر 11, 1402
242 بازدید

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب دادگستری اراک: انجام ۲۷۱۰ دادرسی از طریق شبکه الکترونیکی در اراک   اراک–پایگاه خبری چشم براه: رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب دادگستری اراک از انجام ۲هزار و ۷۱۰ دادرسی در سال گذشته از طریق شبکه الکترونیکی خبر داد و گفت: مدت متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در […]

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب دادگستری اراک:

انجام ۲۷۱۰ دادرسی از طریق شبکه الکترونیکی در اراک

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب دادگستری اراک از انجام ۲هزار و ۷۱۰ دادرسی در سال گذشته از طریق شبکه الکترونیکی خبر داد و گفت: مدت متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در محاکم اراک به کمتر از ۴۰ روز کاری رسیده است.

به گزارش‌ خبرنگاری خبر گزاری چشم براه؛ حجت‌الله درودگر در نشست با اصحاب رسانه استان مرکزی در اراک اظهار کرد: در سال گذشته بالغ بر ۶۸هزار و ۲۷۵ فقره پرونده وارده به محاکم اراک ثبت شده که از این رقم ۶۸ هزار و ۱۸ فقره مختومه شده است.
وی اضافه کرد: در خصوص ورودی پرونده‌ها نیز نسبت به مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش و در مختومه پرونده‌ها نیز ۸:۴ دهم درصد افزایش دیده شده است.
وی خاطرنشان کرد: از ۶۸ هزار و ۲۷۵ فقره پرونده وارد شده به محاکم اراک ۲۳ هزار و ۹۰۵ پرونده حقوقی، ۱۰ هزار و ۴۵۷ فقره پرونده خانواده، ۲۱ هزار و ۳۳۲ پرونده کیفری و ۳ هزار و ۷۰۳ فقره پرونده دادگاه انقلاب و ۸ هزار و ۸۷۸ فقره پرونده مربوط به اجرای احکام بوده است.
رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب دادگستری اراک بیان کرد: برای ۲۳ هزار و ۲۱۵ فقره محاکم حقوقی، ۱۰ هزار و ۲۵۴ فقره در محاکم خانواده، ۲۱ هزار و۱۸۷ فقره در محاکم کیفری، سه‌هزار و ۷۲۲ فقره در محاکم انقلاب و ۹ هزار و ۶۴۰ فقره پرونده در اجرای احکام، رای صادر شد.
درودگر اظهار کرد: سال گذشته در اجرای احکام محاکم عمومی انقلاب به سمت هوشمندسازی و دادرسی الکترونیکی و استفاده حداکثری از رایانه اقدام شد و هم‌اکنون ۹۵ درصد پرونده‌ها به صورت ابلاغ الکترونیکی و پنج درصد به شکل سنتی انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه، یکی از سیاست‌های دستگاه قضا، رسیدگی به پرونده‌ها در اسرع وقت است، عنوان کرد: پرونده‌ای که بیش از یک سال شروع به رسیدگی شود، پرونده معوقه است که سال گذشته از ۶۸ هزار فقره پرونده وارده، ۱۳۶ پرونده به عنوان معوقه ثبت شد.
وی خاطرنشان کرد: مدت متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در محاکم اراک به کمتر از ۴۰ روز کاری رسیده و تعطیلات را شامل نمی‌شود.
درودگر افزود: دادرسی الکترونیکی دیگر سیاست دستگاه قضا است که بیشتر در خصوص زندانیان اعمال می‌شوند که این امر از اعزام زندانیان به محاکم خودداری می‌کند، مگر در موارد خاص نیاز به حضور باشد.