تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی مرمت بازار تاریخی اراک

تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی مرمت بازار تاریخی اراک
تیر 19, 1402
68 بازدید

شهردار اراک خبر داد؛ تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی مرمت بازار تاریخی اراک اراک– پایگاه خبری چشم براه: شهردار اراک از تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی برای مرمت بازار تاریخی اراک خبر داد و گفت: این میزان اعتبار از محل بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اراک تامین شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه، علیرضا کریمی […]

شهردار اراک خبر داد؛

تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی مرمت بازار تاریخی اراک

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
شهردار اراک از تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی برای مرمت بازار تاریخی اراک خبر داد و گفت: این میزان اعتبار از محل بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اراک تامین شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه، علیرضا کریمی با اشاره به اینکه،
بازار تاریخی اراک مهمترین مجموعه فرهنگی و هویتی است که حفظ، نگهداری، مرمت و بازسازی آن در پررنگ‌کردن نظام هویتی مرکز استان نقش ارزنده‌ای دارد؛ افزود: بازار اراک و سراهای آن از مهمترین آثار تاریخی این شهر است که متاسفانه در سالیان گذشته به دلیل تعدد مالکین و عدم رسیدگی به آنها به خصوص در سراها دچار آسیب‌های جدی شده است.
وی اظهار کرد: مشارکت و اقدام جدی برای ترمیم این بنای ارزشمند توسط مالکین امری ضروری است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
شهردار اراک خاطرنشان کرد: برای حفظ این مجموعه تاریخی که به عنوان شناسنامه شهر اراک شناخته شده، همه باید کمک دهند تا این هویت کهن از شرایط امروز نجات پیدا کند و به سمت بهبودی سوق یابد.
کریمی بیان کرد: هم‌اکنون پیمانکار در سرای «گلشن» و سرای «نوذری» در حال مرمت است و امید است همه بخش‌های آسیب‌دیده این بنای تاریخی مرمت شود.