ترس کاذب والدین مانع استقبال از واکسن کودکان در استان مرکزی/آمار نسبت به میانگین کشوری پائین است

بهمن 27, 1400
251 بازدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی : ترس کاذب والدین مانع استقبال از واکسن کودکان در استان مرکزی/آمار نسبت به میانگین کشوری پائین است   اراک– انتظار می‌رفت استقبال بیشتری از جامعه هدف نسبت به واکسینه شدن کودکان اقدام کنند. اما تا کنون این مهم محقق نشده و آمار نسبت به میانگین کشوری در […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی :

ترس کاذب والدین مانع استقبال از واکسن کودکان در استان مرکزی/آمار نسبت به میانگین کشوری پائین است

 

اراک– انتظار می‌رفت استقبال بیشتری از جامعه هدف نسبت به واکسینه شدن کودکان اقدام کنند. اما تا کنون این مهم محقق نشده و آمار نسبت به میانگین کشوری در استان مرکزی پایین است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با بیان مطلب بالا گفت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کودکان، حدود ۱۸ درصد سنین ۹ الی ۱۲ سال و ۹ درصد سنین پنج تا ۹ سال استان علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شدند.

علی علیمحمدی اظهار کرد: به نظر می‌رسد ترس کاذب در والدین مخصوصا برای گروه سنی پنج تا ۹ سال مانع استقبال از واکسیناسیون کودکان شود و تصور کنند که واکسن عوارضی برای آنها داشته باشد در حالیکه این ترس و استرس کاذب و غیرواقعی است.

وی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت و اطمینان از اینکه واکسن کودکان امن و موثر است، دو واکسن سینوفارم و پاستوکووک برای کودکان تزریق می‌شود که به صورت تزریق دو دُز و طبق روال انجام خواهد شد.

وی افزود: اُمیکرون سرعت انتقال بسیار زیادی دارد و اگر در برابر آن کوتاهی شده و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، ضربه سخت و مهلکی خواهیم خورد که شاید جبران آن بسیار مشکل‌تر از موج‌های قبلی باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در افرادی که سه دُز واکسن کروناویروس را دریافت کرده باشند تنها ۱۰ درصد احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد و ۹۰ درصد پیشگیری خواهد شد.
وی یادآور شد: پوشش واکسیناسیون دُز اول واکسن کرونا برای جمعیت بالای ۱۲ سال استان مرکزی به  ۹۴.۵ درصد و دُز دوم به ۸۷ درصد و دُز سوم به ۳۹ درصد رسیده است.

علیمحمدی در پایان از مردم خواست ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک از حضور در دورهمی‌ها و تجمعات نسبت به تکمیل فرآیند واکسیناسیون اقدام کنند که کمک فراوانی به قطع زنجیره سرایت ویروس خواهد کرد.