تنش آبی در ۱۰۰ روستای استان مرکزی

تنش آبی در ۱۰۰ روستای استان مرکزی
خرداد 25, 1401
48 بازدید

استاندار مرکزی خبر داد، تنش آبی در ۱۰۰ روستای استان مرکزی اراک– پایگاه خبری چشم براه: استاندار مرکزی از تنش آبی ۱۰۰ روستا در استان مرکزی خبر داد و گفت: فعالیت فراوان از سوی دستگاه‌های اجرایی ومرتبط، با هدف به حداقل رساندن تنش آب آشامیدنی مردم و تامین آب مورد نیاز صورت گرفته است. به […]

استاندار مرکزی خبر داد،

تنش آبی در ۱۰۰ روستای استان مرکزی

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
استاندار مرکزی از تنش آبی ۱۰۰ روستا در استان مرکزی خبر داد و گفت: فعالیت فراوان از سوی دستگاه‌های اجرایی ومرتبط، با هدف به حداقل رساندن تنش آب آشامیدنی مردم و تامین آب مورد نیاز صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، فرزاد مخلص الائمه در شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه سازگاری با کم آبی استان مرکزی، افزود: البته استان در حوزه آب آشامیدنی در شهر را با مشکل روبرو نیست و شرایط تنش آبی در روستاها نیز وضعیت نسبت به سال گذشته مناسب تر شده است.

وی اظهار کرد: در ارتباط با صرفه جویی مصرف آب و جلوگیری از اصراف در بخش کشاورزی، باید اصلاح الگوی کشت در این حوزه مورد توجه باشد.

وی با اشاره به اینکه، جلوگیری از کشت صیفی و هندوانه باید با همکاری مسئولان مرتبط مدیریت شود، خاطرنشان کرد: در راستای آبرسانی با تانکر، فرمانداران  و مسئولین ادارات شهرستان ها باید آب کافی با کیفیت مناسب بدون دریافت وجه غیر قانونی توزیع کنند و اگر تاکنون مبلغی دریافت شده باید بازپس داده شود.

استاندار مرکزی در بخش دیگر سخنان خود گفت: سرعت جذب منابع طرح محرومیت زدایی مناسب نیست که باید این مهم پیگیری شود تا منابع استان بازپس داده نشود.