رضایتمندی مردم از عملکرد داروخانه ها درایام تعطیلات

فروردین 15, 1401
174 بازدید

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مرکزی: رضایتمندی مردم از عملکرد داروخانه ها درایام تعطیلات   اراک– پایگاه خبری چشم براه: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ از عملکرد داروخانه های در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ ابراز رضایتمندی کرد و گفت: تحقیقات و آمارهای بدست آمده؛ رضایتمندی نسبی مردم از عملکرد […]

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مرکزی:

رضایتمندی مردم از عملکرد داروخانه ها درایام تعطیلات

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ از عملکرد داروخانه های در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ ابراز رضایتمندی کرد و گفت: تحقیقات و آمارهای بدست آمده؛ رضایتمندی نسبی مردم از عملکرد داروخانه ها را در ایام تعطیلات نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ عباس علیمرادیان اظهار کرد: با آغاز اجرای طرح ستاد نوروزی از ۲۵ اسفندماه سال گذشته، تشدید نظارت و بازرسی از اماکن دارویی و تولیدات مواد غذایی در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

وی افزود: این طرح با تشکیل ۳ اکیپ شامل بازرسی از داروخانه ها خصوصی و دولتی، بازرسی از مراکز تولید مواد غذایی، بازرسی از فروشگاه های عرضه لوازم آرایشی بهداشتی و همچنین تشکیل کشیک آزمایشگاه مواد غذایی و آرایشی که توسط بازرسان بهداشتی و نظارتی بر مواد غذایی انجام می شود، اجرا شد.
وی اظهار داشت: از ابتدای اجرای ستاد نوروزی از مراکز دارویی (خصوصی و دولتی) بازدید و بازرسی به عمل آمده و جمعا ۱۳۰ مورد بازدید از داروخانه ها صورت گرفته که ۹۰ مورد از داروخانه های خصوصی و شبانه و ۴۰ مورد از داروخانه های دولتی بوده است و در هیچ یک از مراکز دارویی مشکل دارویی مشاهده نگردید.

وی بیان کرد: همچنین به دلیل اهمیت موضوع از ۲۶ مورد داروخانه های عرضه کننده شیرهای خشک های رژیمی و باشگاه های ورزشی نیز بازدید بعمل آمد.
دکتر علیمرادیان در ادامه خاطرنشان کرد: از واحدهای تولید مواد غذایی و مراکز عرضه لوازم آرایشی بهداشتی نیز ۱۳۵ مورد بازدید صورت گرفته که ۶۰ مورد از واحدهای تولید مواد غذایی و ۷۵ مورد از عرضه کنندگان لوازم آرایشی بهداشتی بوده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان افزود: در طول این مدت، ۳۷۳ نمونه ارسال شده به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی از طرف معاونت بهداشتی و اداره نظارت بر مواد غذایی نیز مورد کنترل قرار گرفته است و ۴۵۰ تعداد آزمون های بر روی نمونه ها انجام شده است.