سالمندان و کودکان زیر ۶سال در خانه بمانند!

اردیبهشت 30, 1401
168 بازدید

هشدار آلودگی هوا؛ سالمندان و کودکان زیر ۶سال در خانه بمانند!   اراک–پایگاه خبری چشم براه: رییس بیمارستان امیرالمومنین اراک گفت: متاسفانه چند روزی است هوا به شدت آلوده است و این آلودگی همچنان تداوم دارد. به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، علی صدوق بیان […]

هشدار آلودگی هوا؛

سالمندان و کودکان زیر ۶سال در خانه بمانند!

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رییس بیمارستان امیرالمومنین اراک گفت: متاسفانه چند روزی است هوا به شدت آلوده است و این آلودگی همچنان تداوم دارد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، علی صدوق بیان کرد: عمده عوارض آلودگی هوا بر گروه‌های آسیب پذیر مانند بیماران تنفسی و قلبی عروقی، زنان باردار، کودکان، بیماران مزمن و صعب العلاج و سالمندان است که در شرایط ناسالم باید از تردد در اماکن و فضا‌های شلوغ پرهیز کنند و ورزشکاران هم باید از فعالیت‌های ورزشی در روز‌های آلوده بپرهیزند.

وی افزود: متاسفانه وضعیت هوای استان و شهر اراک که یک شهر صنعتی است، چندان خوب نیست و وضعیت بحرانی و وخیمی دارد و درصد آلاینده های هوا در حد خطر و هشدار است.

وی تاکید کرد: در این مواقع به همشهریان به خصوص بیماران تنفسی، بیماران قلبی-عروقی و کسانیکه مشکلات ضعف سیستم ایمنی دارند و داروهای خاص مصرف می کنند، این چند روز از منزل خارج نشوند.

صدوق گفت: برای انجام  کارهای ضروری، اگر مجبور به خروج از خانه هستید حتما از ماسک n95 استفاده کنید تا دچار عوارض ریوی نشوند.