شبکه کلاهبرداری میلیاردی در اراک متلاشی شد

شبکه کلاهبرداری میلیاردی در اراک متلاشی شد
مهر 14, 1400
231 بازدید

  اراک— رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی گفت: اعضای این شبکه کلاهبرداری به شیوه کارت به کارت مبلغ دو میلیارد ریال از سوژه های تعیین شده خود کلاهبرداری کردند. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه، سرهنگ کامیار چهری اظهار کرد: اعضاي يک باند کلاهبرداري که با ارسال پيام هاي فريب دهنده با مضامين […]

 

اراک— رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی گفت: اعضای این شبکه کلاهبرداری به شیوه کارت به کارت مبلغ دو میلیارد ریال از سوژه های تعیین شده خود کلاهبرداری کردند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه، سرهنگ کامیار چهری اظهار کرد: اعضاي يک باند کلاهبرداري که با ارسال پيام هاي فريب دهنده با مضامين برنده شدن در قرعه کشي ها و سوژه هاي خود را پاي دستگاه هاي کارتخوان كشانيده و با شگردي خاص از آنان كلاهبرداري مي كردند، در تحقيقات تخصصي كارآگاهان پليس استان دستگير شدند.

وی افزود: با اعلام گزارش هایی از كلاهبرداري و برداشت هاي غيرمجاز از حساب تعدادي از شهروندان اراكي، بررسي موضوع از سوي تيمي از كارآگاهان اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي آغاز شد.

وي خاطرنشان کرد: در تحقيقات مقدماتي انجام شده از مالباختگان مشخص شد كه تمامي آنان پيام هايي تحت عنوان برنده شدن در مسابقه راديويي، خوش حسابي به دليل پرداخت به موقع قبض و يا برنده يكي از اپراتورهاي همراه را دريافت كرده اند و با وجود توصيه هاي مكرر پليس در خصوص ناديده گرفتن اين گونه پيام ها، در تماس تلفني فردي ناشناس كه خود را مجري يك برنامه راديويي معرفي مي كرده، براي دريافت جايزه خود به پاي خودپرداز مراجعه كرده و از حساب بانكي شان به صورت غيرمجاز برداشت شده است.

سرهنگ چهری اضافه كرد: در مراحل تخصصي پليس، سرنخ هايي از اعضاي يك باند كلاهبرداري كه در استان البرز سكونت داشتند، در اين كلاهبرداري ها به دست آمد و با هماهنگي انجام شده با مرجع قضائي، برنامه ريزي عملياتي دستگيري آنان آغاز شد.

وی ادامه داد: با پيگيري انجام شده از سوي كارآگاهان يكي از اعضاي اصلي اين باند كلاهبرداري در يكي از شهرستان هاي استان البرز دستگير شد و در بازجويي هاي انجام شده از اين فرد مشخص شد كه دو نفر از همدستان وي به اتهام جرايمي ديگر در زندان به بسر مي برند.
رئيس پليس آگاهي استان مركزي خاطر نشان كرد:‌ تا كنون اعضاي اين باند به ۱۵ فقره كلاهبرداري به مبلغ دو ميليارد ريال اعتراف كرده اند كه در اين خصوص پرونده هاي تشكيل شده به مراجع قضائي ارسال و در حال پيگيري است.

برچسب‌ها: