نحوه بهره مندی و تامین برق صنایع در تابستان ۱۴۰۲

نحوه بهره مندی و تامین برق صنایع در تابستان ۱۴۰۲
خرداد 16, 1402
75 بازدید

اطلاعیه مشترک وزارتخانه‌های نیرو و صمت؛ نحوه بهره مندی و تامین برق صنایع در تابستان ۱۴۰۲ اراک–پایگاه خبری چشم براه: برنامه تامین برق صنایع کشور؛ در نشست مشترک وزارتخانه‌های نیرو و صمت در تابستان ۱۴۰۲ اعلام شد. براساس این گزارش، در اطلاعیه ها آمده است: «برنامه تامین برق صنایع کشور در تابستان سال جاری با […]

اطلاعیه مشترک وزارتخانه‌های نیرو و صمت؛

نحوه بهره مندی و تامین برق صنایع در تابستان ۱۴۰۲

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
برنامه تامین برق صنایع کشور؛ در نشست مشترک وزارتخانه‌های نیرو و صمت در تابستان ۱۴۰۲ اعلام شد.
براساس این گزارش، در اطلاعیه ها آمده است:
«برنامه تامین برق صنایع کشور در تابستان سال جاری با هدف تولید حداکثری در سال رشد تولید و با در نظر گرفتن محدودیت‌های فنی صنایع و ملاحظات کنترل بازار محصولات در طی جلسات متعدد کارشناسی بین وزارتخانه های صمت و نیرو و همچنین بهره‌گیری از تجربه سال گذشته به شرح ذیل تدوین و ابلاغ گردید:
گروه الف) برق مورد نیاز کلیه واحدهای صنعتی کوچک و واحدهای صنفی- صنعتی به ویژه کارگاه های تولیدی کوچک که بیش از ۹۰ درصد کل واحدهای صنعتی و تولیدی کشور(حدود ۵۸۰هزار واحد صنعتی) را شامل می شود، بدون هیچ محدودیتی تأمین خواهد شد.
گروه ب) برق مورد نیاز واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی و واحدهای صنعتی خارج از شهرک های صنعتی با دیماند بیش از ۵۰۰ کیلووات نیز از ۲۰ خرداد تا ۱۷ شهریور در شش و نیم روز هفته به طور کامل تأمین خواهد شد و صرفاً نصف روز در هفته و از ساعت ۱۱ تا ۲۳ در برنامه های مدیریت مصرف مشارکت خواهند کرد. با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، امکان جبران محدودیت این نصف روز و تولید حداکثری برای این واحدها در سایر ایام هفته (شش روز و نیم) با جابه‌جایی ساعات کاری حتی به صورت شبانه روزی فراهم می‌باشد.
گروه ج) برق مورد نیاز صنایع بزرگ (حدود ۳۰۰ واحد صنعتی) مطابق برنامه مدیریت مصرف ابلاغی وزارت نیرو و وزارت صمت در دوره تعیین شده تامین می شود. مشارکت این واحدها از طریق جابجایی بخشی از بار مصرفی آنها از ساعات اوج به ساعات غیر اوج و نیز مدیریت زمان بهره برداری از تجهیزات وابسته به انرژی در برنامه های مدیریت مصرف بوده و در سایر زمان های دوره تابستان، انرژی مورد نیاز این واحدها بطور حداکثری تامین می شود. انرژی مورد نیاز صنایع مهم مانند سیمان نیز متناسب با نیاز تولید آنها در این دوره و در طول شبانه روز تامین می شود.
برنامه تفصیلی تامین برق صنایع مشمول گروه های ب و ج طی جداول مشخص توسط دو وزارتخانه نیرو و صمت ابلاغ شد.
امید است با اجرای منظم و سراسری این برنامه که حاصل مطالعات گسترده و بکارگیری روش‌های علمی و تجربیات خبرگان صنعت برق و بخش صنعت کشور می‌باشد، بتوانیم انرژی مورد نیاز صنایع را بیش از سال گذشته تامین نماییم. بدیهی است که تأمین برق صنایع در صورت بروز مشکلات فنی، حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی از این قاعده مستثنی خواهد بود.
در پایان از همه صنعتگران عزیز درخواست می شود همچون گذشته با مشارکت و همکاری خود در مدیریت مصرف برق در ساعات اوج مصرف و جابه‌جایی آن به ساعات کم باری و موکول کردن تعمیرات سالانه خود به این دوره، ضمن تولید حداکثری محصولات، صنعت برق کشور را در تامین برق پایدار مورد نیاز همه بخش های کشور یاری نمایند.