همزمان با دهه فجر؛ افتتاح طرح آبرسانی به ۲۳ روستای استان مرکزی

همزمان با دهه فجر؛ افتتاح طرح آبرسانی به ۲۳ روستای استان مرکزی
بهمن 13, 1400
396 بازدید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مرکزی خبر داد؛ همزمان با دهه فجر؛ افتتاح طرح آبرسانی به ۲۳ روستای استان مرکزی   اراک–مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی؛ از بهره برداری طرح آبرسانی به ۲۳ روستای استان مرکزی همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت ۱۶ پروژه آبرسانی در روستاهای استان به بهره‌برداری می‌رسد […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مرکزی خبر داد؛

همزمان با دهه فجر؛ افتتاح طرح آبرسانی به ۲۳ روستای استان مرکزی

 

اراک–مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی؛ از بهره برداری طرح آبرسانی به ۲۳ روستای استان مرکزی همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت ۱۶ پروژه آبرسانی در روستاهای استان به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی یک پروژه نیز آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه یوسف عرفانی نسب اظهار کرد: با بهره برداری این پروژه های آبرسانی روستایی؛ ۲۳ روستای استان مرکزی از آب آشامیدنی پایدار بهره مند می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی اعتبار هزینه شده در اجرای طرح های آبرسانی در قالب ۱۶ پروژه را ۲۴۱ میلیارد ریال عنوان کرد و از مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح آبرسانی به پروژه ماهیان زینتی شهر محلات خبر داد.

وی خاطرنشان کرد : در راستای رفع مشکلات آبرسانی در حوزه روستایی استان مرکزی ، ۵ حلقه چاه جدید حفر شد و یک حلقه چاه آب ، نیز تجهیز گردید.

عرفانی نسب افزود : اجرای ۳۳ کیلومتر خط انتقال آب ، ۲۲ کیلومتر شبکه توزیع آب ، احداث ۳ باب ایستگاه پمپاژ و احداث یک باب مخزن ذخیره آب ، از دیگر اقدامات صورت گرفته می باشد.

وی از احداث یک واحد تصفیه خانه آب با ظرفیت تصفیه ۳۰۰ متر مکعب آب در شبانه روز در روستای جوشیروان شهرستان خنداب خبر داد و گفت: این تصفیه خانه با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و با بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان ، راه اندازی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی جمعیت بهره مند از این پروژه ها را ، ۵ هزار و ۶۰۰ نفر عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی همچنین از آغازکلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستای آشیانه علیا و سفلی در شهرستان خمین خبر داد و گفت : به منظوراجرای طرح آبرسانی به این روستا ، ۹ کیلومتر خط انتقال آب و ۳.۵ کیلومتر شبکه توزیع آب و یک مخزن ذخیره آب با ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب ساخته خواهد شد.