کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب در فراهان

آذر 1, 1401
120 بازدید

کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب در فراهان   اراک–پایگاه خبری چشم براه: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فراهان از کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب و دستگیری ۲ نفر در بازرسی از خودروهای ایستگاه بازرسی این شهرستان خبر داد. به‌گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط‎عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری […]

کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب در فراهان

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فراهان از کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب و دستگیری ۲ نفر در بازرسی از خودروهای ایستگاه بازرسی این شهرستان خبر داد.
به‌گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط‎عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، سعید نیک نام گفت: در پی بازرسی خودروهای عبوری یگان انتظامی و ایست بازرسی شهرستان فراهان، یک خودروی عبوری متوقف و در بازرسی از این خودرو یک دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات و ادوات حفاری کشف شد.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فراهان افزود: متهمان به دستور مقام قضایی پس از تنظیم صورت‌جلسه و بازجویی‌های اولیه، حمل و نگهداری غیرمجاز دستگاه فلزیاب به‌منظور تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی شهرستان ارجاع داده شدند.
نیک‌نام اظهار کرد: دستگاه‌ فلزیاب کشف شده پس از گذراندن مراحل قانونی به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تحویل داده شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فراهان ضمن تقدیر از همکاری و حمایت‌های نیروی انتظامی و همچنین دستگاه قضایی در برخورد با سودجویان و متعرضان به اموال فرهنگی و تاریخی، یادآور شد: از تمامی مردم میراث‌دوست استان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه میراث‌فرهنگی، مراتب را با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در میان بگذارند و ما را در حفاظت از این سرمایه ملی یاری کنند.
وی تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران میراث‌فرهنگی، مراتب را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن ۳۳۲۵۸۰۴۱ اطلاع رسانی کنند.